fot. UM Mysłowice

6 grudnia miejski rynek wypełni się migoczącymi świątecznymi ozdobami, zapachem grzanego wina i pierników – podczas bożonarodzeniowego jarmarku będzie można poczuć magię zbliżających się świąt!

Świąteczny jarmark będzie doskonałą okazją do skosztowania wielu tradycyjnych, regionalnych potraw oraz idealnym miejscem dla tych, którzy poszukują inspiracji na prezenty dla swoich najbliższych. W specjalnie na tę okazję przygotowanych drewnianych domkach zagoszczą lokalni przedsiębiorcy, którzy przygotowali na ten czas wyjątkową ofertę.

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia będzie można uzupełnić domową kolekcję ozdób świątecznych o nowe oświetlenie, bombki, świece czy stroiki świąteczne. Nie zabraknie również stoisk z rękodziełem – dla miłośników tej sztuki przygotowane zostaną dekoracje z haftu, ceramiki i decoupage. Na jarmarku zaopatrzymy się nawet w pamiątki z Mysłowic oraz kosmetyki pachnące piernikiem, cynamonem czy goździkami z pomarańczą! Świąteczną atmosferę dopełni wspólne odpalenie światełek na choince oraz kolędowanie.

6 grudnia to także wyjątkowy czas dla najmłodszych, a to oznacza, że podczas jarmarku nie może zabraknąć świętego Mikołaja. Ulubieniec wszystkich dzieci wraz ze swoimi pomocnikami elfami pojawi się na rynku i w ramach licznych konkursów rozda worek prezentów.

Jeśli i ty chcesz wspomóc świętego Mikołaja, przynieś zabawkę do wyznaczonego miejsca:

 • Urząd Miasta Mysłowice, ul. Powstańców 1, pokój 210;
 • Mysłowicki Ośrodek Kultury, ul. Grunwaldzka 7;
 • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Bończyka 32z.

Zabawki nie muszą być nowe, jednak nie powinny być zniszczone – dzięki temu dla wielu pociech staną się wyjątkowym, a często jedynym świątecznym prezentem. Zabawki można przynosić do 2 grudnia włącznie.

Każdy mały uczestnik jarmarku świątecznego w godzinach 15-17 będzie mógł zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem. Jego pomocnik, profesjonalny fotograf, przekaże wszystkim chętnym zdjęcia na pamiątkę.

Do dyspozycji wszystkich dzieci będzie również zabytkowy wóz strażacki udostępniony przez samego świętego Mikołaja. Nie zabraknie także licznych świątecznych gier i zabaw.

Jako że czas przedświąteczny to idealny moment, by otworzyć swoje serca na potrzeby innych osób, na jarmarku będzie też można przekazać przysłowiową złotówkę na rzecz leczenia i rehabilitacji Kamili Michalskiej i Oskara Lysko. Każdy gość jarmarku będzie mógł pomóc, kupując specjalnie na tę okazję przygotowane ciasteczka i świąteczne ozdoby bądź zasilając puszkę wolontariuszy.

Szczegółowy program świątecznego jarmarku:

 • godz. 11 – Rozpoczęcie jarmarku
 • godz. 13 – „Zanik przyjdzie zima…” – pokaz taneczny maluchów z Przedszkola nr 9, „Znane i mniej znane tradycje świąteczne” – występy uczniów Gimnazjum nr 1
 • godz. 14.30 – „Piosenka zimowa, piosenka świąteczna” w wykonaniu wokalistów Mysłowickiego Ośrodka Kultury i stowarzyszenia Amadeusz
 • godz. 15 – Spotkanie z Mikołajem – wspólna zabawa, konkursy i sesja zdjęciowa
 • godz. 17 – „W prezencie dla Mikołaja” – występy uczniów Zespołu Szkół Sportowych
 • godz. 17.30 – Mikołaje ze Szkoły Tańca Extreme
 • godz. 18 – „Rozśpiewana zgraja Mikołaja” – występy mysłowickich chórów i zespołów folklorystycznych
 • godz. 19.30 – Uroczyste zapalenie światełek na choince i wspólne kolędowanie

Serdecznie zapraszamy!

Nadesłano przez: UM Mysłowice 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię