Górnik 09 w Zaduszki zagra z Lędzinami

0
fot. kocina.com.pl

2 listopada Górnik 09 Mysłowice rozegra kolejne starcie o Mistrzostwo Ligi Okręgowej. Tym razem na Kocinę zawita ekipa MKS-u Lędziny.

Mysłowicka „zero-dziewiątka” jest w formie, gra dobrze, wygrywa. A gdyby nie głupio stracone punkty, to dzisiaj właśnie Górnik 09 byłby liderem tabeli! I tak jest dobrze – 4. miejsce, 25 punktów, 8 zwycięstw, jeden remis i cztery porażki. 24 bramki zdobyte i 20 straconych. Kocina jest zespołem nieobliczalnym – tak stwierdziła większość jej rywali i trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Lędziński MKS, który zawita na Gwarków 13, może spodziewać się ciężkiego spotkania, tego, że piłkarze z Grodu Mysława będą grali i walczyli do końca i na pewno wykorzystają atut własnego boiska i wsparcia kibiców.

MKS Lędziny długo był w czołówce ligi, niestety przyszedł kryzys i zarząd klubu zwolnił trenera Mariusza Gajewskiego. Od ostatniej kolejki szkoleniowcem MKS-u jest Marcin Bereza. Drużyna aktualnie jest na szóstym miejscu w tabeli z dorobkiem… 25 punktów i identycznym bilansem jak Kocina, poza tym bramkowym – MKS ma strzelonych 38 a straconych 22 gole. Smaczku rywalizacji dodaje fakt, że jest to spotkanie szlagierowe i nikt nie myśli o zejściu z boiska jako pokonany. Warto dodać, iż ostatnie ligowe starcie Kociny i Lędzin widzieliśmy blisko dwie dekady temu! Emocji nie zabraknie. Mimo chłodnych dni zapraszamy na mecz. Wierzymy, że zawodnicy obu ekip swoją grą nas rozgrzeją.

Górnik 09 Mysłowice – MKS Lędziny, 2 listopada, godz. 13, stadion Górnika 09 w mysłowickim Parku Zamkowym, ul. Gwarków 13.

Nadesłano przez: Dominik DoMeL Żymła

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here