Konkurs matematyczny rozwiązany!

0

Za nami II Międzyszkolny Konkurs Matematyczny z Elementami Ekologii, który 31 października odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury. Wśród uczestników trzech uczniów zajęło pierwsze miejsce.

Organizatorami byli: Szkoła Podstawowa nr 9 w Mysłowicach i Młodzieżowy Dom Kultury w Mysłowicach. Konkurs ten adresowany był do uczniów VI klas szkół podstawowych i zorganizowany został w związku z akcją „Październik miesiącem oszczędzania”. Jego celem było rozwijanie matematycznych i ekologicznych zainteresowań uczniów, stworzenie możliwości sprawdzenia własnego poziomu wiedzy i umiejętności, pobudzenie do twórczego myślenia oraz rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu.

W konkursie udział wzięło pięć szkół – dziesięcioro uczniów (zgodnie z regulaminem – po dwoje uczniów z każdej szkoły). Po 45-minutowych zmaganiach z zadaniami dotyczącymi obliczania kosztów, przeliczania pieniędzy i innych wyłoniono trzech zwycięzców. Jury przyznało trzy równorzędne pierwsze miejsca:

  • Michał Warzecha – Szkoła Podstawowa nr 13 w Mysłowicach
  • Kosma Rduch – Szkoła Podstawowa nr 16 w Mysłowicach
  • Marcin Cabała – Szkoła Podstawowa nr 16 w Mysłowicach

W tym roku poziom uczestników był bardzo wyrównany. Uczniowie w większości bardzo szybko poradzili sobie z przygotowanymi dla nich zadaniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here