Zainaugurowali nowy rok harcerski

0
fot. ZHP Mysłowice

11 i 12 października w Szkole Podstawowej nr 17 im. Jana Pawła II w Krasowach odbył się Start Harcerski Hufca Mysłowice. Organizatorami imprezy była Komenda Hufca Mysłowice oraz 4. Środowiskowa Drużyna Harcerska Agricola.

Wszystko zaczęło się uroczystym apelem, na którym stawiło się 9 drużyn. Po mszy polowej, którą poprowadzili ks. Piotr Płonka i ks. Sebastian Lewandowski, drużyny przystąpiły do gry terenowej.

Podczas gry na poszczególnych punktach można było wykazać się sprytem i pomysłowością. Harcerze stanęli przed takimi wyzwaniami, jak strzelanie z łuku, gotowanie posiłku na kuchni polowej, posługiwanie się busolą czy udzielenie pierwszej pomocy. Nie lada wyzwaniem były także punkty organizowane przez specjalnych gości z Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowie  oraz fundację Horyzont Zdarzeń – Akademię Aktywności i Rozwoju, na których były elementy wspinaczki oraz rozgrywały się walki na miecze.

Po zaciętej rywalizacji nie było łatwo wyłonić zwycięzów. Po długich naradach wytypowano 4 najlepsze patrole:

  1. Próbna Drużyna Harcerska z Chełmu Śląskiego,
  2. 21. MDH Ignis,
  3. Patrol mieszany składający się z 1. ŚDH Albatrosy, 16. MDH Czarne Strzały i Próbnej Drużyny Harcerskiej Chełm Śląski dowodzony przez druha Wojtka Golińskiego,
  4. Specjalne wyróżnienie dla 35. MDH Enigma.

Dodatkowo drużyny miały do wykonania zadania przedstartowe, z których wszystkie wywiązały się zadowalająco. Każda drużyna przybyła też na biwak z planem pracy na rok harcerski 2014/2015.

W Harcerskim Starcie Hufca ZHP Mysłowice udział wzięło ponad 100 harcerzy. Zabawa była wyśmienita, a wszyscy uczestnicy wrócili do domu z uśmiechami na twarzy.

Cała impreza mogła odbyć się dzięki uprzejmości dyrektor SP 17 w Mysłowicach mgr Gabrieli Laufer, za co składamy serdeczne podziękowania w imieniu wszystkich mysłowickich harcerzy.

Nadesłano przez: pwd. Michał „Tytus” Grzeszkowiak

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here