Rowerowe Mysłowice – wypełnij ankietę!

0

Budowa parkingu rowerowego Bike&Ride w Mysłowicach to jeden z 20 projektów, które miasto planuje zrealizować z nowego rozdania unijnego. Ta 12-milionowa inwestycja obejmie również budowę 11 kilometrów rowerowych tras dojazdowych do dworca. Badanie ankietowe, które określi zasięg i kierunek rowerowych podróży mieszkańców Mysłowic, już się rozpoczęło. 

Bike&Ride to system parkingów rowerowych umożliwiający bezpieczne pozostawienie roweru i kontynuację dalszej podróży przy użyciu transportu zbiorowego, np. autobusu czy pociągu. Rowerowe centrum przesiadkowe powstanie w Mysłowicach na placu dworca PKP, lecz zanim to się stanie, niezbędne jest określenie, którędy obecnie mieszkańcy Mysłowic poruszają się na jednośladach. Otrzymane wyniki posłużą do stworzenia mapy tras dojazdowych do centrum przesiadkowego z pięciu mysłowickich dzielnic.

– Jesteśmy zdeterminowani w zdobywaniu środków zewnętrznych i skutecznie o nie walczymy. Chcemy wreszcie przebudować plac dworca PKP, a przede wszystkim, z myślą o rowerzystach, wybudować sieć tras rowerowych – podkreśla Edward Lasok, prezydent Mysłowic.

Badania ankietowe już odbywają się w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a ponadto ankieta udostępniana jest w wersji elektronicznej. Można wypełnić ją tutaj do końca października. Tu z kolei przeczytacie więcej o planach przebudowy dworca PKP i stworzenia parkingu Bike&Ride.

Nadesłano przez: UM Mysłowice