Pracowita jesień KTS Mysłowice

0
fot. UM Mysłowice

Na przełomie września i października tenisistki mysłowickiego Klubu Tenisa Stołowego wystartowały w: I Grand Prix Polski młodziczek w Nowej Rudzie, I Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym żaczek w Chybiu oraz I Grand Prix Polski kadetek w Krakowie. Rozegrały również swój pierwszy mecz w III lidze kobiet, gdzie przeciwnikiem był zespół ULKTS Pszczyna.

27 i 28 września w Nowej Rudzie trzy tenisistki stołowe KTS Mysłowice reprezentowały klub, miasto i województwo w I Grand Prix Polski młodziczek. Dla startującej Alicji Gasz był to pierwszy występ na arenie ogólnopolskiej, jednak zdołała bez trudu wygrać jeden z pojedynków grupowych. Startowała z dużo wyżej rozstawionymi rywalkami i dwie kolejne partie przegrała po bardzo zaciętej walce 2:3, co nie wystarczyło, aby awansować do turnieju głównego.

Kolejna zawodniczka KTS Julia Tomecka turniej grupowy przeszła bez trudu, niestety w głównym przegrała swój pierwszy, zacięty mecz 2:3. W turnieju pocieszenia Julia wygrała jeszcze cztery partie, co dało ostatecznie 11. miejsce w Grand Prix.

Najlepiej zagrała Klaudia Franaszczuk, która przed zawodami była sklasyfikowana na 19. pozycji. Po wygraniu wszystkich pojedynków w grupie Klaudia awansowała do turnieju głównego, gdzie odniosła dwa pewne zwycięstwa. Do walki o półfinał Klaudia stanęła z Zuzanną Kozioł (LUKS Skrzyszów), gdzie po dwóch pierwszych setach zawodniczka KTS Mysłowice wygrywała 2:0. Niestety trzy kolejne bardzo zacięte sety zwyciężyła tenisistka ze Skrzyszowa, a Klaudia ostateczne zajęła 7. miejsce w Grand Prix Polski, co i tak jest dla niej bardzo dobrym wynikiem.

1 października podopieczne Beaty Nowak rozegrały swój pierwszy mecz w III lidze kobiet, gdzie przeciwnikiem był zespół ULKTS Pszczyna. Mysłowickie młodziutkie zawodniczki bez problemu wygrały wszystkie swoje partie, wygrywając cały mecz 10:0. Zwycięstwo dla drużyny KTS Mysłowice wywalczyły: Julia Braś, Zuzanna Grzesińska, Julia Tomecka oraz Klaudia Franaszczuk i Wiktoria Urbaniak.

5 października w Chybiu najmłodsze tenisistki stołowe KTS wystartowały w I Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym żaczek. Pod okiem Macieja Wszołka swój pierwszy występ zaliczyła Paulina Grotek, zajmując miejsce 25-28, natomiast Faustyna Cieślik zajęła 15. miejsce. Najlepszy wynik osiągnęła Weronika Gasz – 6. miejsce, pokonując kilka silnych przeciwniczek. Warto dodać, że w swoim roczniku mysłowiczanka wypadła na 2. miejscu, gdyż cztery zawodniczki przed nią są starsze i w przyszłym sezonie będą już młodziczkami.

W dniach 3-5 października w Krakowie rozegrano I Grand Prix Polski kadetek, gdzie pod opieką Beaty Nowak barwy KTS Mysłowice reprezentowało aż 5 zawodniczek. Julia Braś zajęła miejsce 21-24 i mimo wygrania kilku meczy nie może zaliczyć tego turnieju do udanych. Zuzanna Grzesińska w turnieju grupowym pokazała potencjał, jednak walczyła ze zmiennym szczęściem i nie awansowała do turnieju głównego. Podobnie Julia Tomecka nie znalazła się w gronie 32 najlepszych, choć zmierzyła się w grupie z silniejszymi od siebie przeciwniczkami.

Wiktoria Urbaniak i Klaudia Franaszczuk nie wywalczyły sobie miejsca w Grand Prix na turnieju wojewódzkim, toteż podjęły walkę w dodatkowym turnieju eliminacyjnym w przededniu GPP. Wiktoria mimo prowadzenia w jednej z decydujących partii, nie zdołała pokonać przeciwniczki i awansować dalej. Natomiast Klaudia mimo swej niskiej, ostatniej na liście pozycji przed zawodami okazała się wielką niespodzianka turnieju. Turniej eliminacyjny przeszła pomyślnie po bardzo dobrej grze. Jej występ rozpoczął się od spektakularnego zwycięstwa z czołową zawodniczką w Polsce – Angeliką Janik z Krakowa 3:0. Klaudia rozegrała jeszcze kilka świetnych partii z silnymi przeciwniczkami, pewien niedosyt można było odczuć jedynie po przegranym, zaciętym pojedynku 3:4 z Gabrielą Dyszkiewicz z Białegostoku. Mimo to zdobycie 16. miejsca w Grand Prix Polski kadetek jest dla mysłowiczanki ogromnym sukcesem i wielkim skokiem w klasyfikacji, bo z 64. na 16. miejsce. Klaudia Franaszczuk okazała się najlepszą młodziczką startującą w tych zawodach.

Nadesłano przez: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here