G2 na festynie w Janowie

0
fot. nadesłano

Już po raz trzeci duża grupa młodzieży Gimnazjum nr 2 im. Noblistów Polskich wraz z nauczycielami uczestniczyła w święcie mysłowickiej dzielnicy Janów. Podczas festynu zorganizowanego z okazji Dni Janowa 2014 uczniowie mieli okazję zaprezentować nie tylko szkolne osiągnięcia i sukcesy, ale przede wszystkim liczne talenty. 

Dużym uznaniem zgromadzonej publiczności cieszył się pełen ekspresji i młodzieńczego zapału pokaz taneczno-ruchowy pt: „Roztańczone gimnazjalistki dwójki” przygotowany przez szkolne tancerki pod kierunkiem pani Agaty Kowalskiej. Stanowisko artystyczne, nad którym pieczę sprawowały panie: Magdalena Fularska, Ewa Milewska i Aleksandra Krulisz, budziło ogólną ciekawość wśród uczestników zabawy i przybyłych gości.

W tym roku hitem okazały się warsztaty komponowania fantazyjnych bransoletek z materiałów naturalnych. Przy wsparciu instruktorki Martyny Pławeckiej z klasy IIa można było wyczarować niezwykle efektowną biżuterię na każdą okazję. Równie oblegane były zajęcia prowadzone przez Joannę Grabowską, uczennicę klasy IId, podczas których fani komiksów uczestniczyli w warsztatach ich tworzenia. Tegoroczne zajęcia skupiały się głównie na mandze i fantasy.Najmłodsi uczestnicy pikniku mogli wziąć udział w zajęciach plastycznych, podczas których gimnazjalne animatorki prowadziły kurs rysowania kolorową kredą na szarym papierze oraz malowania farbami przy sztalugach.

Prezentując ofertę zajęć artystycznych i pozalekcyjnych realizowanych w szkole, uczniowie pokazali m.in. galerię zdjęć z zajęć tanecznych, sportowych, regionalnych, nauki rysunku i grafiki komputerowej. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się kolekcja prac wykonanych przez uczniów uczęszczających na zajęcia szkolnej świetlicy: haftowanych obrazów, pejzaży rysowanych pastelami, portretów w ołówku, obrazów malowanych na szkle, a także kompozycji gipsowych oraz wykonanych metodą orgiami i starych przedmiotów kuchennych odrestaurowanych techniką decoupage.

Podczas festynu odbył się również wernisaż plastyczny – uczennice Joanna Grabowska, Dominika Wiśniewska i Weronika Sadura prezentowały swój dorobek artystyczny. Doskonałym akcentem kultywowania przez szkołę śląskich tradycji był pokaz regionalnych strojów oraz degustacja tradycyjnego, śląskiego kołocza, który szczególnie smakował najmłodszym biesiadnikom.

Praca i zaangażowanie uczniów oraz nauczycieli w przygotowanie plenerowego pokazu oraz doskonała zabawa podczas festynu sprawiły, że gimnazjaliści kolejny już raz przysporzyli swojej szkole wiele powodów do dumy. Pokazali, że będąc uczniem G2, można z powodzeniem rozwijać swoje pasje i zainteresowania i nie sposób się nudzić… także w dni wolne od zajęć dydaktycznych!

Nadesłano przez: GŁŁ, Gimnazjum nr 2