Robią to po raz czternasty

0

Po raz kolejny Mysłowice przyłączyły się do projektu SZLACHETNA PACZKA. I choć oficjalnie wiadomo, że finał będzie miał miejsce dopiero w weekend 13-14 grudnia, to przygotowania do niego zaczynają się teraz. Już dziś można wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.superw.pl i dołączyć do drużyny mysłowickich wolontariuszy, angażując się w mądre pomaganie.

Projekt w liczbach

SZLACHETNA PACZKA realizowana jest od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Wtedy po raz pierwszy grupa 10 wolontariuszy z Krakowa dotarła do 30 rodzin w potrzebie. Z roku na rok projekt rozwijał się i tak w 2013 roku prawie 9 tysięcy wolontariuszy z całej Polski objęło pomocą 17 684 rodziny. W Mysłowicach w projekt w zeszłym roku zaangażowało się 35 wolontariuszy, którzy rozwieźli aż 769 paczek do 67 potrzebujących rodzin żyjących na terenie naszego miasta.

Pierwsza taka PACZKA w Mysłowicach

Choć SZLACHETNA PACZKA w Mysłowicach to już tradycja, tegoroczna edycja będzie dla miasta naprawdę wyjątkowa. Do poprowadzenia przedsięwzięcia po raz pierwszy zostały wyznaczone tu dwie osoby: Magdalena Gawlas odpowiedzialna będzie za centralne dzielnice oraz Magdalena Danecka, która koordynować będzie pracę nad projektem w południowej części miasta.

Jak zostać częścią drużyny?

To bardzo proste. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.superw.pl, wypełniając formularz zgłoszeniowy, a następnie przejść pozytywnie przez proces rekrutacji. Wolontariusze mają zapewniony profesjonalny system szkoleń, który zapewnia rozwój ich kompetencji. Dlaczego warto wziąć udział w projekcie? Aż 74% wolontariuszy zaangażowanych w SZLACHETNĄ PACZKĘ, deklaruje, że udział w projekcie był jednym z najważniejszych wydarzeń w ich życiu.

Nadesłano przez: Justyna Jesionek, SZLACHETNA PACZKA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here