Nowy rok szkolny w Gimnazjum nr 2

0
Fot. Gimnazjum nr 2

Inauguracja nowego roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. Jedni z uśmiechem, drudzy z nieco mniejszym entuzjazmem powracają po dwumiesięcznej przerwie w szkolne mury. Ale zarówno dla jednych, jak i drugich 1 września oznacza to samo – koniec wakacji, początek roku szkolnego.

Punktualnie o godz. 8 w murach Gimnazjum nr 2 im. Noblistów Polskich rozległ się dźwięk pierwszego dzwonka zwiastującego rok szkolny 2014/2015. Pierwszoklasiści wraz z wychowawcami oraz towarzyszącymi im rodzicami zgromadzili się tłumnie w szkolnej auli, gdzie żegnając wakacje, uroczyście wkroczyli w nowy etap edukacji. Dyrektor G2 mgr Marietta Grabowska rozpoczynając akademię, życzyła zebranym, już na starcie, „wspaniałych przeżyć, które warto będzie pamiętać, wielu ciekawych aktywności, które dają radość i dobrą zabawę oraz osiągania sukcesów, z których jest się dumnym”. –  Niech każdy z was, gdy zaczną się kolejne wakacje, będzie mógł powiedzieć: to był dla mnie bardzo dobry rok szkolny! – zakończyła swoje wystąpienie i oddała głos młodzieży klas II i III.

Pierwszoklasiści z zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie, podczas którego starsi koledzy udzielili im wielu cennych rad i wskazówek, m.in. jak zadbać o swój szkolny wizerunek, czyli jak zyskać w oczach nowych kolegów i nauczycieli. Następnie przyszła pora na zajęcia klasowe. Ich celem było wzajemne poznanie się oraz poznanie zespołu przez wychowawcę, a także zapoznanie się uczniów z pracownikami szkoły. Dużo pozytywnych emocji budziło zwiedzanie budynku szkolnego oraz omawianie panujących w szkole zwyczajów i obowiązujących regulaminów. Ważnym elementem scenariusza pierwszego dnia zajęć było spotkanie ze szkolnym pedagogiem oraz inspektorem bhp, którzy w swych pogadankach omówili z uczniami zasady bezpiecznego spędzania czasu w szkole i poza nią. Integracyjne działania organizowane już od pierwszego dnia ułatwiają pierwszakom pokonywanie trudności w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości szkolnej i służą przyspieszeniu okresu adaptacji do nowych warunków.

Po zakończeniu spotkań klasowych nasi najmłodsi uczniowie, wyraźnie już rozluźnieni i bardziej pewni siebie, rozeszli się do domów. Wierzymy, iż kolejne dni szkolnej wędrówki wyznaczane rytmem szkolnego dzwonka, tworzyć będą dalsze „kredą pisane” karty pięknej historii naszego gimnazjum.

Nadesłano przez: Gimnazjum nr 2 Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here