Niebawem remonty Brzęczkowickiej i Wiosny Ludów

0
fot. UM Mysłowice

Rozpoczęły się przetargi na modernizację ulic Brzęczkowickiej i Wiosny Ludów. Powstaną nowe nawierzchnie jezdni, chodniki, liczne parkingi, w tym i te dla rowerów oraz zatoki autobusowe. Wykonawca i wartość obu inwestycji znane będą na początku października.

Ulica Brzęczkowicka zlokalizowana w centralnej części Osiedla Powstańców, największego osiedla w Mysłowicach, przejdzie gruntowny remont. Pozwoli on przede wszystkim na bardziej funkcjonalne zagospodarowanie obszaru, na którym znajduje się jezdnia wraz z utworzeniem maksymalnej liczby miejsc parkingowych i zapewnieniem bezpiecznego i swobodnego poruszania się pieszych.

Na ul. Brzęczkowickiej wyremontowane zostaną jezdnia wraz z chodnikami, zatoki autobusowe i parkingowe, a także powstaną nowe zjazdy do położonych w bezpośrednim sąsiedztwie budynków. Dla podwyższenia bezpieczeństwa pieszych trzy z pięciu przejść dla pieszych utworzone zostaną na wzniesieniu.

Obecnie na ulicy Brzęczkowickiej brak jest wyraźnego rozdzielenia jezdni od zatok parkingowych. Są one również różnej długości i głębokości – to wszystko powoduje, że parkowanie pojazdów odbywa się w sposób chaotyczny. Po remoncie liczba miejsc parkingowych zwiększona zostanie do 95, powstanie również 8 miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Ponadto na obu końcach ul. Brzęczkowickiej powstaną parkingi dla 16 jednośladów.

Z uwagi na duży zakres prac modernizacja ulicy Brzęczkowickiej podzielona zostanie na sześć etapów. Trzy z nich obejmujące remont jezdni, budowę części miejsc parkingowych, chodników i budowę zatoki autobusowej zakończone zostaną w siedem tygodni od dnia podpisania umowy. Kolejne etapy zaplanowano na rok przyszyły.

Znaczny remont zaplanowano także na ulicy Wiosny Ludów w dzielnicy Wesoła, gdzie asfaltowa nawierzchnia jest już znacznie odkształcona i zdeformowana. W ramach zaplanowanego remontu zostanie ona wymieniona na całej długości, powstaną nowe chodniki, zjazdy do posesji i dróg bocznych, parkingi oraz pobocza. Ponadto położony wzdłuż ulicy rów przydrożny zostanie odtworzony i wyczyszczony poprzez pogłębienie dna, ukształtowanie skarp oraz oczyszczenie przepustu.

Remont ulicy Wiosny Ludów potrwa do końca kwietnia przyszłego roku, ale już do końca listopada położona zostanie nowa nawierzchnia, która zapewni przejezdność.

Prace związane z modernizacją obu ulic rozpoczeły się już w połowie bieżącego roku. To wówczas zlecono opracowanie niezbędnej dokumentacji, na której opierać się będą zaplanowane remonty. Z budżetu miasta przeznaczono na ten cel ponad 39,5 tys. zł. Wartość samych robót drogowych znana będzie natomiast po wyłonieniu wykonawców, czyli na początku października.

Nadesłano przez: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here