fot. UM Mysłowice

Mysłowickie stowarzyszenie Placek pozyskało z urzędu miasta 5 tys. zł na realizację projektu „Pomaluj Mysłowice”. Młodzi ludzie zrzeszeni w stowarzyszeniu namalują trzy murale w dzielnicach Centrum, Stare Miasto i Piasek. W przypadku tej ostatniej autor projektu, Adam Plackowski, liczy na pomoc mieszkańców we wskazaniu lokalizacji.

Stowarzyszenie Animacji i Rozwoju Malarstwa Emocjonalnego w Sztuce i Terapii Placek oferuje dzieciom i młodzieży z terenu Mysłowic innowacyjne zajęcia artystyczne, mające zachęcić do zmiany nawyków i aktywnego spędzania czasu wolnego. Poprzez malarstwo emocjonalne, które jest metodą oryginalną i wyzwalającą ekspresję, Adam Plackowski pokazuje, że sztuka wcale nie musi być elitarna, że można też odważnie malować, chlapać i rozlewać farby na papierze, starych meblach i ścianach: eksperymentować.

– Pozyskane przez stowarzyszenie środki zostaną przeznaczone na zakup materiałów niezbędnych do wykonania ściennych malowideł. W dzielnicy Centrum mural powstanie na murze aresztu śledczego, a na Starym Mieście w rejonie „ruraparku” na rynku. Wciąż poszukiwana jest lokalizacja na mural w dzielnicy Piasek – informuje Kamila Szal z Urzędu Miasta Mysłowice. Jeśli masz pomysł, gdzie na Piasku miejska sztuka wpasowałaby się najlepiej, daj znać Adamowi Plackowskiemu: adam@plackowski.art.pl! Cały projekt ma zakończyć się najpóźniej 15 listopada.

W przestrzeni Mysłowic znajdują się już cztery murale. Pierwszy z nich prezentujący kolorowe „Uśmiechnięte twarze” wykonany został przez Edwarda Dwurnika podczas drugiej edycji OFF Festivalu. Drugi mural autorstwa Wilhelma Sasnala powstał w ramach wystawy „Something Must Break” i tworzy pierwsze dwie litery nazwy miasta, czyli  „My”. Projekt odwołuje się zarówno do górniczej rzeczywistości Śląska, jak i opisu wspólnoty ludzi. Dwa pozostałe malowidła znajdują się na kamienicach przy ul. Mickiewicza.

Źródło: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię