Rozstrzygnięto przetarg na projekt budowy DTŚ

0
Planowany przebieg DTŚ na obszarze Mysłowic

Kilka dni temu został rozstrzygnięty przetarg na przygotowanie dokumentacji budowy Drogowej Trasy Średnicowej do Mysłowic, Sosnowca i Jaworzna. DTŚ na wschód za ponad dwa miliony złotych zaprojektują wspólnie firmy Egis Polska Inżynieria Sp. z o. o. z Warszawy oraz Przedsiębiorstwo Projektowo-Usługowe Inkom z Katowic. Na wykonanie tego projektu konsorcjum ma 13 miesięcy.

Zgodnie z zamówieniem wykonawca wykona m.in. studium transportowe, studium rozwoju komunikacyjnego oraz przeprowadzając ankietę wśród społeczeństwa wschodniej części aglomeracji, zbada jakimi trasami najczęściej jeżdżą mieszkańcy i jakie jest natężenie ruchu na poszczególnych drogach.

Budowa około 10-kilometrowego odcinka odbywać się będzie w dwóch etapach. Pierwszy ma biec od węzła Wilhelmina w Katowicach do węzła Jęzor w Sosnowcu i tym samym stanowić obwodnicę Mysłowic, natomiast drugi jest zaplanowany z Mysłowic przez Sosnowiec do planowanego węzła Bór na trasie S1. Prace budowlane mają się rozpocząć w latach 2016-2017, natomiast łączny koszt ich realizacji to około 900 milionów złotych – pierwsza część to około 300 mln. zł, a druga około 600 mln zł.

Partnerski projekt Mysłowic, Jaworzna i Sosnowca przewiduje powstanie ścieżek rowerowych wzdłuż trasy, jak również zarezerwowanie miejsca dla linii tramwajowej.

Nadesłano przez: UM Mysłowice