Rodzinny wyścig rowerowy podczas Tour de Pologne

0
FOT. Szymon Gruchalski/tourdepologne.pl

6 sierpnia na miłośników dwóch kółek czeka niezwykła atrakcja jaką będzie wyścig 71 Tour de Pologne UCI World Tour prowadzący z Tarnowa do Katowic. Ten wyścig, należący do prestiżowych kolarskich imprez, po raz pierwszy przejedzie przez Mysłowice, a wszyscy mysłowiczanie będą mieli okazję dopingować, a przy okazji w nim uczestniczyć. W związku z tym wydarzeniem na ulicy Towarowej odbędzie się impreza towarzysząca IV lotnej premii.

Impreza rozpocznie się o godzinie 13, wtedy też możliwa będzie rejestracja uczestników chętnych do wzięcia udziału w „Rodzinnym Tour de Pologne”. Udział w wyścigu jest bezpłatny, jedynym wymogiem jest posiadanie sprawnego roweru, a rywalizacja w nim daje szanse na zdobycie tytułu najszybszego mysłowickiego kolarza. Niepełnoletni będą mogli startować jedynie za zgodą opiekunów.

Wyścig dla zgłoszonych zawodników odbędzie się zaraz po przejeździe kolarzy Tour de Pologne i wystartuje spod budynku Sądu Rejonowego w kierunku Katowic, aż do „Ronda Górników Kopalni Mysłowice”, skąd nastąpi powrót pod główną bramę.

Oprócz samego wyścigu na miejscu czekać będą liczne atrakcje, zabawy oraz nagrody. O dobrą kondycję zadba Szkoła Tańca EXTREME proponując wspólną zumbę. Będzie można zapoznać się z modelami rowerów. Straż Miejska przeprowadzi lekcję dla najmłodszych na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, nie zabraknie też pokazu udzielania pierwszej pomocy. W konkursach będzie można zdobyć miejskie gadżety, na najmłodszych czekać będą dmuchańce oraz możliwość pomalowania buzi.

Nadesłano: UM Mysłowice