W sobotę otwarcie kąpieliska na Słupnej!

0
Plakat MOSiR

Wyremontowana większa część niecki basenu, nowy plac zabaw w kształcie statku, punkt gastronomiczny, hotspot i monitoring to tylko niektóre z nowości, jakie pojawiły się na terenie kąpieliska Słupna w Mysłowicach. W sobotę 5 lipca wielkie otwarcie i mnóstwo atrakcji dla plażowiczów. Wstęp przez całe wakacje dla wszystkich za darmo.

Po 10 latach wydzierżawiania kąpieliska Mysłowice przejęły obiekt pod swoje skrzydła. Zaniedbany i zniszczony teren w kilka tygodni udało się w znacznej części wyremontować i doposażyć. Za kwotę blisko 200 tys. zł przeprowadzono remont części niecki basenu, uruchomiono natryski, toalety oraz wyremontowano pomieszczenie dla ratowników, kasy i tzw. okrąglak, czyli pomieszczenia, w których nowy dzierżawca będzie prowadził sprzedaż zimnych napojów i ciepłych przekąsek. Przed budynkiem będzie również miejsce na ogródek gastronomiczny. Nowością jest hotspot, który będzie dostępny dla wszystkich osób przebywających na kąpielisku.

– Pracy było sporo, stan kąpieliska pozostawiał wiele do życzenia. Obecnie wypełniamy basen wodą, tak żeby na sobotę już wszystko było gotowe. Później zostaną nam tylko drobne prace wykończeniowe – mówi Bartłomiej Gruchlik, dyrektor MOSiR Mysłowice.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji dbający od tego roku o kąpielisko na otwarcie zaprasza w sobotę 5 lipca na godz. 10.  Na ten dzień zaplanowano wiele atrakcji dla dużych i małych plażowiczów – dmuchańce, kule wodne i animacje to tylko niektóre z nich. W wyremontowanym „okrąglaku” zagości Summer Braks, czyli nowy dzierżawca, który zapewni odpoczywającym na kąpielisku zimne napoje i ciepłe przekąski.

To jednak nie koniec prac, jakie zaplanowano na kąpielisku Słupna. W najbliższych dniach do dyspozycji gości będą kajaki, a przy nowym placu zabaw pojawi się piaskownica, huśtawki i siłownia zewnętrzna.

– Będziemy wykorzystywać potencjał tego miejsca. Planujemy prowadzić tutaj animacje dla dzieci i młodzieży przez okres wakacyjny, a w weekendy zapewniać atrakcje plażowiczom – dodaje dyrektor Gruchlik.

W budżecie miasta zabezpieczono również 60 tys. zł na wykonanie projektu zagospodarowania całego obiektu.

Zarówno kąpielisko, jak i Summer Braks czynne będą od godz. 10 do 18.

Nadesłano przez: UM Mysłowice