Nudzisz się w wakacje? Wyrusz w góry!

0
fot. Klub Podróżników

Z miłości do gór i piękna przyrody – to hasło, które przyświeca wszystkim biorącym udział w wędrówkach po górach i sprzątaniu szlaków. Do udziału w akcji zachęca mysłowiczanin Krzysztof Giewon.

Projekt „Czyste Góry Czyste Szlaki” to cykl edukacyjnych akcji społecznych. Poza dobrą zabawą, edukacją i poznawaniem kraju uczestnicy akcji starają się pomagać przyrodzie. W trakcie wędrówek górskimi szlakami zbierają to, co nie powinno znajdować się na łonie natury. Akcje nie mają za zadanie zastępować firm i instytucji sprzątających, a ich głównym założeniem jest wymiar edukacyjny. Samo sprzątanie jest happeningiem, a udział jest bezpłatny. Uczestnicy otrzymują specjalne koszulki oraz okolicznościowe dyplomy. W trakcie kilku lat działań w projekcie udział wzięło kilka tysięcy osób, w tym również znanych, wiele firm, szkół i instytucji. Zebrano tony śmieci, dobrze się przy tym bawiąc i edukując. Organizatorem od kilku lat jest Klub Podróżników Śródziemie, a inicjatorem i niestrudzonym koordynatorem podróżnik, taternik, dziennikarz i fotografik Albin Marciniak.

Czyste Sudety 2014 to najbliższy wyjazd w ramach tego projektu. Odbędzie się w dniach 18-20 lipca. Do wyboru będą 2 parki: Karkonoski Park Narodowy oraz Park Narodowy Gór Stołowych. Głównymi celami będą szlaki prowadzące na Szczeliniec oraz na Śnieżkę. Więcej informacji na stronie www.klubpodroznikow.com.

Nadesłano przez: Krzysztof „Narciarz” Giewon

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here