Ruszył przetarg na remont Wielkiej Skotnicy

0
fot. ARAmedia

W pierwszych dniach czerwca rozpoczął się przetarg na I etap remontu ulicy Wielkiej Skotnicy. Obejmie on odcinek od posesji nr 42 do skrzyżowania z ulicą Janowską. Planowany koszt pierwszej części inwestycji to około 3 miliony złotych.

Z uwagi na duży zakres prac kompleksowy remont ulicy podzielony zostanie na trzy etapy. Jednak to ten pierwszy będzie najbardziej obszerny i przyniesie najwięcej korzyści dla uczestników ruchu drogowego.

Betonowa nawierzchnia jezdni jest w bardzo złym stanie technicznym, charakteryzują ją liczne spękania, załamania krawędzi jezdni, ubytki oraz miejsca doraźnych napraw. Ponadto na jej całej długości, z prawej i lewej strony, tuż za krawędzią jezdni, znajdują się zagrażające bezpieczeństwu kierowców drzewa.

W ramach inwestycji powstanie nowa nawierzchnia jezdni, wykonane zostaną zatoki autobusowe z kostki granitowej, wjazdy na posesje oraz na większej części drogi jednostronne chodniki. W miejscach, gdzie pozwalają na to tereny zielone, zaprojektowano dodatkowe miejsca parkingowe.

W kolejnym etapie remontu Wielkiej Skotnicy w rejonie ronda wybudowany zostanie nowy parking z kostki betonowej mieszczący 15 samochodów osobowych.

Planowane zakończenie pierwszego, najdłuższego etapu inwestycji to koniec czerwca 2015 roku.

Kompleksowy remont Wielkiej Skotnicy rozpoczął się już w styczniu od prac Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. MPWiK oraz firmy zewnętrzne metodą tradycyjną zmodernizowały 319 m kanalizacji, a nie jak początkowo zakładano 50 m. Podczas prac na odcinku 1046 m sieci zastosowano także nowoczesną metodę nieinwazyjną. Technologia rękawa żywicznego, stosowana przez firmę Aarsleff, zastosowana została w Mysłowicach po raz pierwszy na taką skalę. Zastosowanie nowoczesnej metody renowacji kanalizacji rękawem żywicznym oraz wykopy otwarte pozwoliły na uszczelnienie i rozdzielenie kanalizacji sanitarnej od deszczowej.

I etap prac na ul. Wielkiej Skotnicy, obejmujący odcinek od ulicy Janowskiej do ul. Bohaterów Getta, zakończony został przez MPWiK 15 kwietnia. Kolejno zakończono prace na odcinku od ulicy Bohaterów Getta do sklepu Biedronka oraz od marketu do ronda przy ulicy Armii Krajowej.

Nadesłano przez: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here