Nowy aparat do rezonansu magnetycznego w Szpitalu nr 2

0
fot. nadesłano

Na terenie Szpitala nr 2 uruchomiono Pracownię Rezonansu Magnetycznego firmy SCANX Centrum Diagnostyki Obrazowej, która mieści się bezpośrednio obok funkcjonującej już Pracowni Tomografii Komputerowej. 

Nowa pracownia została wyposażona w najnowocześniejszy aparat Optima MR 360 Advance. Jest to platforma o polu magnetycznym 1,5 T, która została skonstruowana w oparciu o innowacyjne technologie w celu zapewnienia szerokiej gamy wysokiej jakości badań MR.

Aparat pozwala na obrazowanie ludzkiego ciała z najwyższą dokładnością i precyzją, ukazując wszelkie zmiany chorobowe w organizmie. Optima MR 360 Advance dzięki prekursorskim rozwiązaniom technicznym oraz innowacyjnemu oprogramowaniu klinicznemu umożliwia nowoczesną, wydajną i skuteczną diagnostykę MR obejmującą zależnie od konfiguracji m.in.: badania neurologiczne (rdzeń kręgowy, obrazowanie mózgu, perfuzja, dyfuzja i spektroskopia), badania stawów (kolano, bark, nadgarstek, staw skokowy), badania obszaru jamy brzusznej (wątroba, nerki), badania naczyniowe z kontrastem i bez, badania mięśnia sercowego (budowa, kurczliwość, funkcjonowanie, żywotność) czy badania mammograficzne wraz ze spektroskopią.

Na chwilę obecną SCANX Centrum Diagnostyki Obrazowej nie posiada kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, dlatego też badania wykonywane są komercyjnie. Władze szpitala zapewniają jednak, że będą się starać o umożliwienie pacjentom badań rezonansowych na koszt NFZ.

Wszelkie informacje odnośnie cen i godzin przyjęcia można uzyskać pod numerem telefonu informacji telefonicznej 32 661 11 20 lub 801 88 88 11.

Nadesłano przez: Szpital nr 2