Mysłowice ponownie na mapie muzycznych festiwali!

0

O tym, że Mysłowice są miastem muzyki, nikogo nie trzeba przekonywać. Już 13 września w Parku Słupna zabrzmią pierwsze nuty nowego mysłowickiego festiwalu Behind the Trees, na którym zagrają jedni z największych polskich artystów.

Koncerty z okazji Dni Mysłowic i Mistrzostw Świata w siatkówce plażowej do lat 23, premiera płyty „Mysłowice Dobrze Brzmiące 2” czy otwarcie Magicznej Plaży Hubertus to nie koniec muzycznych wydarzeń w Mysłowicach. Już niedługo swoją premierę będzie miał nowy mysłowicki Festiwal Behind the Trees, który ruszy 13 września, a jego nazwa jest nierozłączna z miejscem, w którym będzie się odbywał, czyli Parkiem Słupna.

– Mysłowice wracają na festiwalową mapę Polski, jest to prawda. Już we wrześniu i co roku o tej porze, będziemy mieć muzyczną ucztę w Mysłowicach, w końcu jesteśmy miastem muzyki dobrze brzmiącej i chcemy to pokazać. Wizytę u nas potwierdził już Artur Rojek, który zagra swoją debiutancką płytę „Składam się z ciągłych powtórzeń”– wyjaśnia Wojciech Król, dyrektor kancelarii prezydenta odpowiedzialny za promocję miasta.

Festiwal będzie gościł wielu znanych, cenionych muzyków i zespołów polskiej sceny muzycznej. Podczas pierwszej edycji na scenie zagra także multiinstrumentalista, kompozytor i producent muzyczny Andrzej Smolik wraz z gośćmi, a wszyscy fani hip-hopu, po raz pierwszy w Mysłowicach, będą mogli usłyszeć legendarną grupę Kaliber 44 z żywym składem opierającym się na muzykach jazzowego tria 100nka.

Wszystkie informacje dotyczące festiwalu będą na bieżąco publikowane na Facebooku, ponadto już 1 lipca wystartuje oficjalna strona internetowa festiwalu Behind The Trees.

Hasło „Mysłowice dobrze brzmiące” w ostatnim czasie nabrało wyjątkowego znaczenia. Mysłowice jako jedyne miasto w Polsce wydało płytę kompilacyjną z najciekawszymi piosenkami rodzimych zespołów. Premiera pierwszej części odbyła się podczas Dni Mysłowic w 2013 roku. Druga część płyty miała swój debiut podczas ich tegorocznych obchodów. Na obu krążkach znalazły się utwory mysłowickich zespołów, które aktualnie działają artystycznie i z powodzeniem prowadzą swoją karierę.

Nadesłano przez: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here