Muminki 2014: poszukiwacze zabytków techniki

0
fot. nadesłano

W ostatnią sobotę maja odbyła się Rodzinna Impreza Samochodowa pod nazwą „Muminki 2014”. Podobnie jak w roku ubiegłym została zaliczona do Turystycznego Pucharu Polski rozgrywanego przez Polski Związek Motorowy. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Mysłowice.

Udział w imprezie wzięło 15 załóg reprezentujących Opole, Kędzierzyn-Koźle oraz region śląski.  Trasa składała się z dwóch odcinków o łącznej długości ok. 70 km.  Jej twórcami byli młodzi mysłowiczanie Przemysław Hajduk i Michał Brzóska – ubiegłoroczni zdobywcy Nawigacyjnego Pucharu Polski oraz sportowcy wyróżnieni podczas mysłowickiej Gali Sportu 2014.

Celem tegorocznej edycji Rodzinnej Imprezy Samochodowej „Muminki 2014” była promocja Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego. Uczestnicy zwiedzili m.in. wieżę szybu Prezydent wraz z zabudowaniami kompleksu Sztygarka w Chorzowie (najodważniejsi pokonali ponad 200 schodów, aby podziwiać panoramę Chorzowa), Siemianowicki Park Tradycji oraz osiedla robotnicze na Nikiszowcu i Giszowcu. Na zakończenie pierwszego odcinka zawodnicy odwiedzili też Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach.

Drugi odcinek rozpoczął się od próby sprawności kierowania pojazdem, gdzie najlepszym kierowcą okazał się Mateusz Krzewski, który przejechał samochodem marki Honda slalom z czasem 0:60:72.  Następnie uczestnicy wyruszyli na trasę, która przebiegała dzielnicami:  Brzęczkowice, Brzezinka, Larysz i Kosztowy.

Na podium stanęły następujące załogi:

Klasyfikacja generalna:

  1. miejsce – Mateusz Krzewski i Magdalena Konkol (Automobilklub Mysłowicki)
  2. miejsce – Magdalena Labocha i Anna Celuba (Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski)
  3. miejsce – Zbigniew Daniel i Jacek Sobczyk (Automobilklub Mysłowicki)

Klasyfikacja – pierwszy krok:

  1. miejsce – Wojciech Płachetka i Michał Mroskowiak
  2. miejsce – Robert Hajnsz i Agata Wojtkowiak
  3. miejsce – Tomasz i Agata Lubinowie

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę, władzom Mysłowic za pomoc w organizacji Rodzinnej Imprezy Samochodowej „Muminki 2014”, a osoby zainteresowane turystyką motorową oraz nawigacją zapraszają do udziału w kolejnych imprezach. Szczegóły na stronie internetowej www.automobilklubmyslowicki.pl.

Nadesłano przez: Automobilklub Mysłowicki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here