Remisowy Górnik Wesoła bez szans na awans

0
fot. sxc.hu

Po serii remisów mysłowicki zespół definitywnie stracił szansę na awans do II ligi. Wygląda na to, że walka o przejście do wyższej klasy rozgrywkowej rozegra się pomiędzy Nadwiślaninem Góra i Skrą Częstochowa.

Pierwszy mecz napawał jeszcze optymizmem, bo Górnik wygrał z BKS-em Stal Bielsko-Biała 1:0. W następnych kolejkach mysłowiczanie zanotowali serię remisów 0:0 z Nadwiślaninem Góra, Pniówkiem Pawłowice Śląskie i w meczu rewanżowym z BKS-em, w międzyczasie wygrywając z Rekordem Bielsko-Biała 2:1. Przed Górnikiem Wesoła pozostały już tylko trzy kolejki do rozegrania, a najbliższe spotkanie odbędzie się 31 maja o godz. 17 z Pniówkiem Pawłowice Śląskie na mysłowickim stadionie.

V liga w Mysłowicach grała bardzo w kratkę. Unici aktualnie zajmują 8. lokatę i mogą być pewni utrzymania, jednak ich wyniki w maju nie były w pełni zadawalające. 3 maja Kosztowianie jedynie zremisowali z typowaną do spadku drużyną Pioniera Ujejsce 2:2. W kolejnej serii gier mysłowiczanie zremisowali bezbramkowo z rywalami zza miedzy, Pogonią Imielin. Tydzień później Unici przegrali z Przemszą Siewierz 4:3, a kolejne spotkanie zakończyli zwycięstwem 3:0 nad Tęczą Błędów.

Górnik 09 Mysłowice natomiast musi jeszcze walczyć o bezpieczne miejsce z drużynami Strażaka Mierzęcice, Pioniera Ujejsce i Siemianowiczanki. Podczas majówki Kocina przegrała 1:0 z Rozwojem II Katowice, ale tydzień później pokonała outsidera ligi Jastrząb Bielszowice 3:0. Kolejny mecz to już katastrofa – przegrana 7:1 z Wartą Zawiercie. 24 maja mysłowiccy piłkarze niestety ulegli bezpośredniemu rywalowi w walce o utrzymanie, Pionierowi Ujejsce 3:2.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here