Judocy nadal wygrywają

0

W ostatni weekend marca mysłowiccy zawodnicy wystąpili w Mistrzostwach Polski U15 w Luboniu.

Nasza szcześcioosobowa reprezentacja wywalczyła aż trzy medale. Złoty medal w kategorii do 57 kg wywalczyła Karolina Hulin. Srebrny medal przypadł Bartłomiejowi Witkowskiemu w kategorii do 38 kg, a brązowy to zasługa Patryka Gruszki – do 55 kg. Nie medalowe, ale też wysokie miejsce zajął Filip Kocima (do 50 kg) ostatecznie uplasowany na piątym miejscu. Niestety pozostali zawodnicy, Wojciech Jędyk i Jakub Majchrzak, odpadli w eliminacjach. MOSiR Mysłowice z trzema medalami na koncie zajął drugie miejsce w punktacji medalowej.

12 kwietnia w Mysłowicach odbyła się II runda Grand Prix w judo. Na starcie stanęło 310 zawodników z Polski, Czech i Słowacji. Zawodnicy MOSiR pokazali klasę i zdobyli 12 medali. Złote wywalczyli: Piotr Zdrodowski, Alicja Gowarzewska, Marcin Włoka, Ewelina Toja i Wiktor Witek. Srebrem mogą się pochwalić: Tomasz Stachowicz, Igor Kozik, Nikodem Figlus, Olaf Figlus i Wojciech Jędyk. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęli Kamil Hulin i Jakub Dziedzic.

19 kwietnia mysłowiccy judocy wybrali się do Ostrawy na turniej pod nazwą Bail Judo Tour – Velka Cena Ostravy. Tam także zaprezentowali się dobrze, co zaowocowało siedmioma medalami. Pierwsze miejsca to zasługa Bartłomieja Witkowskiego i Wiktora Witka, drugie wywalczyli: Karolina Hulin, Jakub Majchrzak, Ewelina Toja i Tomasz Stachowicz. Jedynym zawodnikiem, który wywalczył brąz, był Jakub Dziedzic. Warto dodać, że drużynowo mysłowiczanie zajęli wysokie piąte miejsce.