Zagrają o mistrzostwa w Amatorskiej Lidze Siatkówki

0

Dobiega końca 14. sezon mysłowickiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. W tym roku w amatorskich rozgrywkach grało aż 27 drużyn, które podzielone zostały na I , II  i  III ligę.

System rozgrywek został rozpisany z uwzględnieniem możliwości spadków i awansów drużyn pomiędzy szczeblami ALS, tak aby walka w każdej lidze była dla zawodników atrakcyjna.

Ostatnie dwa turnieje (2 i 30 marca) były rozgrywane w ramach rundy play-off systemem mecz + rewanż. O rozkładzie drużyn w poszczególnych dwumeczach decydowały miejsca w tabelach po rundzie I, w której (w każdej z  trzech lig) drużyny grały „każdy z każdym”.

W rundzie play-off  drużyny walczyły albo o awans do finałów (co za tym idzie w lidze II i III – awans do wyższej ligi) albo o utrzymanie w ligach w zależności od zajętego wcześniej miejsca. Mecze okazały się bardzo zacięte i widowiskowe. Wiele z nich rozstrzyganych było dopiero w tie-breakach, a o awansach decydowały różnice czasem tylko jednego seta. Jeden pojedynek trzecioligowy okazał się na tyle wyrównany, że trzeba było liczyć małe punkty zdobyte w każdym secie, gdyż stosunek setów wynosił 4:4 (Budomat-1 – Trentino Volley 1:3  (20:25;21:25;29:27;18:25) / 3:1 (25:16;28:26;19:24;25:8)). Trentino Volley – drużyna z Mysłowic, 9 małymi punktami straciła szanse na awans do II ligi i w najbliższą niedzielę będzie walczyć o brązowy medal w finale III ligi. Zapraszamy na mecze finałowe.