W Mysłowicach rozwinie się obywatelski dialog?

0
fot. UM Mysłowice

W miniony poniedziałek odbyło się drugie spotkanie w ramach projektu „Mysłowickie konsultacje na-prawdę”. Wzięli w nim udział wszyscy naczelnicy urzędu miasta. Wysłuchali oni, w jaki sposób powstał w Dąbrowie Górniczej Dąbrowski Budżet Partycypacyjny – część budżetu miejskiego, o przeznaczeniu której decydowali mieszkańcy. O jego powstaniu opowiadał Piotr Drygała, kierownik Biura Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

Nasze miasto, wspólnie ze Stowarzyszeniem Wspierania Organizacji Pozarządowych „MOST” oraz Stowarzyszeniem Centrum Inicjatyw Społecznych Mysłowice, na realizację projektu „Mysłowickie konsultacje na-prawdę” pozyskało ponad 200 tys. zł ze środków unijnych. Łączna wartość projektu wynosi 212 tys. 915 zł (100 % dofinansowania) i będzie sfinansowana w 85 % ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, a w pozostałej części ze środków budżetu państwa.

– Przystępując do projektu, robimy kolejny krok we współpracy z mysłowickimi stowarzyszeniami i rozwijaniu obywatelskiego dialogu – mówi Edward Lasok, prezydent Mysłowic. – Wierzę, że dzięki projektowi mysłowiczanie przekonają się do konsultacji i będą aktywni we współdecydowaniu o mieście. Wyrobienie takiego nawyku obywatelskiego będzie cennym osiągnięciem.

Celem projektu jest przygotowanie warunków do włączenia mieszkańców w decydowanie o funkcjonowaniu miasta, kształtowanie postaw obywatelskich, wzmocnienie zaangażowania obywateli i poczucia ich współodpowiedzialności za miasto.

Źródło: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here