fot. UM Mysłowice

Remont ulicy Gagarina będzie pierwszą inwestycją drogową w Mysłowicach w 2014 r. Za kwotę blisko 1,5 mln zł wyremontowany zostanie 2-kilometrowy odcinek jezdni stanowiącej główną drogę wylotową z trasy S1.

Liczne deformacje spowodowane szkodami górniczymi oraz drzewa zagrażające bezpieczeństwu ruchu drogowego z uwagi na ich zbytnie zbliżenie do krawędzi jezdni to główne czynniki przesądzające o potrzebie remontu ulicy Gagarina. Stare, schorowane drzewa rosnące wzdłuż jezdni uniemożliwiają również prawidłowe utrzymanie rowów przydrożnych, co stanowi poważny problem podczas intensywnych opadów deszczu.

Przetarg na remont ulicy Gagarina rozstrzygnięto dzisiaj. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Katowicach, które wykona remont za blisko 1,5 mln zł. Na inwestycję tę, z uwagi na szkody górnicze, pozyskano również środki finansowe z KWK Ziemowit w wysokości 980 tys. zł.

Remont ulicy Gagarina obejmować będzie 2-kilometrowy odcinek jezdni od ulicy Kościelniaka do granicy miasta Mysłowice przy węźle drogowym na trasie S1. W ramach zaplanowanej inwestycji zostanie uporządkowany i udrożniony także rów przydrożny, wyremontowane zjazdy boczne, utwardzone pobocza oraz odtworzony plac postojowy.

Wykonawca w pierwszej kolejności zobowiązany będzie do pozyskania niezbędnych pozwoleń na wycinkę drzew, kolejno prace dotyczyć będą rowu przydrożonego i około maja powinny rozpocząć się prace związane z nawierzchnią drogową.

Planowane zakończenie inwestycji to koniec czerwca 2014 r.

Nadesłano przez: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię