fot. KMP Mysłowice

W sobotę przed południem w jednym z mieszkań przy ul. Armii Krajowej policjanci znaleźli zwłoki 33-letniej kobiety. Zatrzymano już 27-latka podejrzanego o zabójstwo. 

Rzecznik Prasowy KMP póki co nie udziela żadnych konkretnych informacji. – W związku z niewyjaśnionymi okolicznościami zdarzenia sprawą zajmuje się prokurator – mówi jedynie asp. Paweł Szyja.

Przyczyny śmierci młodej mysłowiczanki będą znane po zakończeniu sekcji zwłok i oględzinach miejsca zbrodni. O szczegółach będziemy was oczywiście na bieżąco informować.

Aktualizacja – niedziela, godz. 15.30

Mysłowiccy funkcjonariusze razem z prokuratorem dokonali oględzin miejsca zdarzenia. Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy mogą mieć związek ze sprawą i będą składali wyjaśnienia. Obecnie przebywają oni w policyjnym areszcie.

Aktualizacja – wtorek, godz. 10.40

Oficjalny komunikat Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach w sprawie sobotnich wydarzeń:

Mysłowiccy policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 33-letniej mieszkanki Mysłowic. Zebrany przez policjantów i prokuratora materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów. Decyzją Sądu Rejonowego został on tymczasowo aresztowany.

Policjanci w minioną sobotę otrzymali informację o tym, iż w jednym z mysłowickich mieszkań mogą znajdować się zwłoki kobiety. Na miejsce skierowano grupę operacyjno – procesową. Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Jak się okazało, ofiara to 33-letnia mieszkanka Mysłowic. W wyniku dalszych czynności w szybki sposób mysłowiccy stróże prawa ustalili i zatrzymali osobę podejrzaną o tę zbrodnię. Decyzją sądu wobec podejrzanego został zastosowany tymczasowy areszt. Za powyższe przestępstwo grozi mu nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Aktualizacja – wtorek, godz. 12.20

– Mamy informacje, które pochodzą od osoby podejrzanej i od świadka, który nie był jednak świadkiem samego zdarzenia, bo opuścił to mieszkanie wcześniej – mówi Monika Stalmach-Ćwikowska, prokurator rejonowy w Mysłowicach. – Do wydarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. W mieszkaniu zamieszkiwała samotnie 33-letnia kobieta. Feralnej nocy miało miejsce spotkanie towarzyskie, w którym oprócz kobiety uczestniczyło dwóch mężczyzn. Spotkali się po to, żeby napić się alkoholu. Jeden z mężczyzn opuścił spotkanie, a drugi pozostał. W czasie wspólnego spożywania alkoholu doszło do sprzeczki. W pewnym momencie mężczyzna złapał za nóż i jak sam mówi, nie wie dlaczego, ale zaczął zadawać ciosy nożem. Kiedy zorientował się, że kobieta nie żyje, opuścił miejsce zdarzenia, po czym zwierzył się koledze, z którym wcześniej przebywał i stąd informacja dotarła również do policji. Mężczyzna przyznał się do zadania ciosów nożem. W tej chwili nie została przeprowadzona sekcja zwłok. Jej wyniki będą znane w środę. Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące – dodaje Stalmach-Ćwikowska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię