„Zielona noc” w Przedszkolu nr 10

0
fot. nadesłano

Spędzanie nocy poza domem to dla dzieci z Przedszkola nr 10 w Mysłowicach znana już zabawa. Zawsze chętnie biorą w niej udział. Nie inaczej było też ostatnio, kiedy 23 listopada odbyła się kolejna „ Zielona noc”.

Pojęcie „Zielonej nocy” zaczerpnięte zostało z kolonijno-obozowej leksyki, ale z małymi modyfikacjami zaadoptowano je na przedszkolny grunt. Termin ten określa bowiem noc dowcipów i psikusów, z których najpowszechniejszym jest smarowanie pastą do zębów. Organizowana w przedszkolu noc obfitowała w inne atrakcje, a przede wszystkim była przygotowaniem dzieci na wyjazd na „Białe przedszkole” i „Zielone przedszkole”.

O godz. 18, zaopatrzone w śpiwory i poduszki, z obowiązkową przytulanką w dłoni, dzieci stawiły się w przedszkolu. Na dobry początek pod opieką pań bawiły się na balu piżamowców, biorąc udział w różnorodnych konkursach.

Po wieczornych zabawach oraz poczęstunku i kolacji dzieci udały się do specjalnie przygotowanej na tę okazję sypialni. Utulone przez troskliwe panie ułożyły się do snu. Po spokojnej nocy dzieci powitały dzień z uśmiechem i radością. Śniadanie w tym dniu wyjątkowo im smakowało, bo wszystko znikało z talerzy.

Noclegi w przedszkolu stały się już tradycją, a dzieci czekają teraz na pięciodniowy wyjazd w styczniu do Rabki Zdrój.

Nadesłano przez: Przedszkole nr 10 w Mysłowicach