Wypadek na skrzyżowaniu Katowickiej z Krakowską

0
fot. itvm.pl

Na skrzyżowaniu ulic Katowickiej i Krakowskiej doszło wczoraj, 31 października, do groźnego wypadku. Zderzyły się tam autobus linii 160 i trzy samochody osobowe.

W wypadku poszkodowani zostali zarówno pasażerowie autobusu, jak i osoby z samochodów osobowych. Jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej do szpitala zabrano jedną z pasażerek autobusu. Strażacy opatrzyli trzy osoby, które potrzebowały pomocy medycznej.

– Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy osobom poszkodowanym. W akcji wzięło udział 5 jednostek straży pożarnej, w tym jedna jednostka ochotniczej straży pożarnej – informuje st. kpt. Wojciech Chojnowski, rzecznik PSP w Mysłowicach.

Przyczyny wypadku ustala policja. W związku z gorącym okresem Wszystkich Świętych, kiedy wielu z nas wyrusza w dalsze podróże, by odwiedzić groby najbliższych, przypominamy o policyjnej akcji „Znicz” i najważniejszych zasadach, o których powinniśmy pamiętać na drodze, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym kierowcom.

Źródło: itvm.pl