Mysłowiccy harcerze działają już 90 lat!

0
fot. nadesłano

13 października Hufiec ZHP Mysłowice uroczyście podsumował obchody 90-lecia swojego istnienia, a także 25-lecie nadania tej jednostce imienia Bojowników o Polskość Śląska. Święto hufca było doskonałą okazją do zorganizowania Festiwalu Kultury Harcerskiej „Harcomania”.

W festiwalu udział wzięły drużyny nie tylko z Mysłowic, ale też z Zagłębia. Prezentowały one swoją twórczość poprzez udział w przeglądzie występów teatralnych, muzycznych i w konkursie plastycznym. Harcerze w czasie trwania imprezy mieli także możliwość wzięcia udziału w warsztatach teatralnych. W trakcie zajęć uczestnicy obejrzeli występ tancerzy ze Szkoły Tańca „WIR” – Aleksandra Lozinszka i Barbary Błażek oraz pokaz kuglarskiej grupy Donkey in the Flames – Anny Wylęgały, Eweliny Buchty oraz Mikołaja Lacka.

Szczególne podziękowania harcerze kierują do dyrektora Kancelarii Prezydenta Miasta Mysłowice – Wojciecha Króla, wiceprezydenta Jana Wajanta, dyrektora Mysłowickiego Ośrodka Kultury – Adama Radosza, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu – Iwony Nowak, Komendanta Państwowej Straży Pożarnej – Krystyna Bebło, Amatorskiego Teatru z Gimnazjum nr 4 wraz z nauczycielami prowadzącymi projekt – Barbarą Witkowską i Elżbietą Taborek oraz do F.H.U Akademikus na czele z Maciejem Horniakiem.

Podczas tegorocznej „Harcomanii” odbył się również koncert wrocławskiego zespołu Janek Samołyk, który poderwał widownię do wspólnej zabawy. Tym akcentem harcerze zakończyli obchody święta hufca. Wszystkim obecnym dziękują za przybycie i już zapraszają do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji „Harcomanii”.

Źródło: Ewelina Buchta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here