fot. ARAmedia

Wczorajszego popołudnia w Mysłowickim Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta Gala Podsumowująca Projekt PDF – „Podwórko Doznań Fantastycznych”.

Trud mieszkańców odczarowanych podwórek został podwójnie nagrodzony – po pierwsze ich najbliższe otoczenie zmieniło się nie do poznania, a po drugie wszyscy zostali docenieni przez jury konkursu na Podwórko Doznań Fantastycznych. Były podziękowania za zaangażowanie w przemianę podwórek, za wielki wkład pracy i czas poświęcony odczarowaniu tych miejsc.

Wygrało podwórko przy ul. Powstańców 12 – jego mieszkańcy otrzymali nagrodę ufundowaną przez prezydenta Edwarda Lasoka – elementy atestowanego placu zabaw, który już niebawem stanie na zwycięskim podwórku wieńcząc całe dzieło.

Drugim miejscem cieszą się zarówno mieszkańcy podwórka znajdującego się przy ul. Szymanowskiego 2, jak i mieszkańcy ul. Strażackiej 3. Jury zadecydowało o przyznaniu podwójnego drugiego miejsca.

Ocenie konkursowej podlegały przede wszystkim zaangażowanie mieszkańców w pracę na rzecz ich podwórek, pozyskanie dodatkowych środków i pomocy osób prywatnych czy organizacji, ale i fantazja, z jaką uczestnicy projektu podchodzili do swoich zadań.

Najbardziej aktywni mieszkańcy konkursowych podwórek usłyszeli od dyrektora MOK Adama Radosza i prezydenta Edwarda Lasoka szczególne podziękowania . Rozstrzygnięto też konkurs na podwórkowy pamiętnik, w którym nagrodę główną – nowoczesną hulajnogę – ufundował tygodnik „Co Tydzień”.

Galę uświetniły występy tancerzy ze Szkoły Tańca EXTREME oraz zespołu De Seints. Zgromadzeni w sali widowiskowej MOK goście obejrzeli też film o wszystkich podwórkach i zapoznali się z efektami kilkumiesięcznej pracy nad projektem PDF.

Mieszkańcy ulic Strażackiej, Powstańców i Szymanowskiego mają teraz w swoim otoczeniu kolorowe, pełne życia i radości miejsca, gdzie dzieci chętnie spędzają swój wolny czas. Co ważne – murale, które ozdobiły ściany otaczające podwórka, przedstawiają historię tych miejsc, dlatego na murze przy ul. Powstańców pojawiła się lokomotywa nawiązująca do kolejowej historii budynku, a ul. Szymanowskiego była kiedyś głównym traktem handlowym w mieście i ten fakt przedstawiają kolorowe rysunki. Trzecie podwórko to oczywiście strażacki raj.

Prowadzący galę wicedyrektor MOK Michał Skiba zapowiedział, że projekt prawdopodobnie będzie miał swoją kontynuację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię