Automobilklub Mysłowicki zaprasza na „Mysłowicką Czwórkę”!

0
Plakat promujący imprezę

19 października odbędzie się rajd na nawigację, czyli „Mysłowicka Czwórka” pod tytułem „Śladami Ojca i Mateusza”.

Dlaczego taki tytuł? Na razie wiadome jest to tylko organizatorom, jednak za odgadnięcie tej zagadki podczas rajdu przewidziane są nagrody niespodzianki. „Mysłowicka Czwórka” to rajd mysłowickimi drogami, zagadki i łamigłówki do rozwiązania, sprawdzenie swoich umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem, punkty kontrolne do odnalezienia, niezapomniana przygoda w gronie przyjaciół. Słowem to, co najlepsze, aby spędzić ciekawie dzień!

Zgłoszenia na tę imprezę są przyjmowane tylko do jutra (16 października), a wpisowe to jedynie 60 zł. W cenie wpisowego otrzymamy: kartę startową, itinerer (rodzaj mapy, który zawiera jedynie schematy skrzyżowań i kierunki, którymi należy podążać) numer startowy, a także – na mecie – ciepły posiłek. Do rajdu zgłosiły się już m. in. załogi z Czech, Kędzierzyna-Koźla oraz Opola.

Organizatorzy dopasowali się do różnych uczestników i przygotowali dwie różne trasy: dla profesjonalistów i dla amatorów, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z tym sportem. Tych drugich Automobilklub zaprasza na bezpłatne szkolenie, w czwartek (17 października), do siedziby klubu przy ul. Obrzeżnej Północnej 24. Rajd rozpocznie się na parkingu przy Centralnym Muzeum Pożarnictwa (ul. Stadionowa).

Cała trasa składa się z 2 odcinków, których łączna długość wynosi 80 km. Trasę wytyczył młody mysłowiczanin Mateusz Krzewski, który został niedawno wyróżniony na mysłowickiej Gali Sportu  i odnosi sukcesy w Europie jako pilot.

Program zawodów:

  • 9.00 – 9.35 – Przyjmowanie zgłoszonych załóg
  • 9.40 – Uroczyste otwarcie imprezy i odprawa techniczna
  • 10.00 – Próbny start pierwszej załogi
  • 10.20 – Start pierwszej załogi
  • 12.20 – Planowany przyjazd pierwszej załogi na metę I odcinka (parking przy Centralnym Muzeum Pożarnictwa przy ul. Stadionowej)
  • 14.20 – Planowany przyjazd pierwszej załogi na metę II odcinka (Dom Przyjęć „Irys” przy ul. Podgórskiej)
  • 16.30 – Planowane ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

Jednocześnie organizator zastrzega sobie prawo do zmiany przebiegu zawodów w trakcie ich trwania ze względu na ilość startujących załóg, trudności z pokonaniem trasy itp.

Impreza jest współfinansowana ze środków urzędu miejskiego.

Źródło: Automobilklub Mysłowicki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here