Niecałe 3 tygodnie dzielą nas od wydarzenia, którego bohaterami będą najbardziej zaangażowani społecznie mysłowiczanie. 22 września w Parku Słupna odbędzie się Dzień Mysłowickich Organizacji Pozarządowych (DMOP). Impreza organizowana dla mieszkańców przez mieszkańców. Nie zabraknie atrakcji i niespodzianek.

Dzień Mysłowickich Organizacji Pozarządowych (DMOP) jest zwieńczeniem tegorocznej edycji Projektu Charity, autorskiego programu Agencji PR Pan Pikto, dedykowanego stowarzyszeniom, fundacjom i innym organizacjom społecznym z tzw. III sektora.

W tym roku Pan Pikto zdecydował się udzielić bezpłatnie merytorycznego wsparcia dla III sektora z Mysłowic. Przez okres dwóch wakacyjnych miesięcy grupa studentów i organizacji pozarządowych pod auspicjami Agencji PR Pan Pikto wspólnie pracowała nad koncepcją organizacji i promocji „pozarządówek” z Mysłowic.

– Zdecydowaliśmy się na formę „dnia otwartego”, w czasie którego organizacje z Mysłowic zaprezentują się mieszkańcom w ramach pikniku na Słupnej. Już dzisiaj zapraszamy do spędzenia z nami wrześniowej niedzieli, w czasie której pokażemy, czym zajmują się mysłowickie organizacje pozarządowe. Nie zabraknie też atrakcji dla starszych i najmłodszych – tłumaczy Weronika Śmieja, studentka Uniwersytetu Ekonomicznego z Katowic zaangażowana w Projekt Charity.

Organizacje, które zgłosiły się do Projektu Charity reprezentują różne obszary działań społecznych.

I tak, mamy Fundację Kropla Życia im. Agaty Mróz – Olszewskiej, która promuje krwiodawstwo i oddawanie szpiku kostnego, świetnie łącząc to ze sportem za sprawą memoriału siatkarskiego odbywającego się co roku w katowickim Spodku.

Bezpieczeństwo przeciwpożarowe w mieście zapewniają OSP Janów i OSP Dziećkowice zrzeszające ludzi odważnych, gotowych poświęcać swój wolny czas dla ratowania dobytku i życia innych mieszkańców. Przy każdej z jednostek działa również drużyna młodzieżowa.

Akademia Przyszłości przez cały rok pomaga dzieciom i młodzieży przezwyciężać ich problemy w nauce, wierząc, że każde dziecko może osiągnąć sukces przy odpowiednim zaangażowaniu i poświęceniu uwagi. Z kolei wolontariusze Szlachetnej Paczki co roku zamieniają się w Świętych Mikołajów, rozdając paczki i tym samym umilając Boże Narodzenie rodzinom w trudnej sytuacji życiowej i materialnej.

W zmaganiu się z przeciwnościami losu pomaga również Stowarzyszenie Skarbek, które bierze pod swoje skrzydła osoby niepełnosprawne. Z kolei osoby bezrobotne pomoc uzyskają dzięki prężnie działającemu Stowarzyszeniu Nasza Wspólna Przyszłość.

Śląski Związek Ju-Jitsu promuje sport i aktywność fizyczną jako przeciwwagę dla spędzania wielu godzin przed ekranem komputera. Co roku jest organizatorem Turnieju Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju-Jitsu Sportowym.

Dla dzieci i młodzieży ma ofertę także ZHP Hufiec Mysłowice. Dzieli się on na wiele szczepów, m.in. I Mysłowicki Szczep Trójkątna Jedynka, a w każdym z nich uczestnicy mogą poznać ideę harcerstwa, spędzić czas ucząc się samodzielności na wyjazdach i obozach harcerskich.

Wymienione organizacje zaprezentują się mieszkańcom Mysłowic 22 września w Parku Słupna. Oprócz prezentacji „na poważnie” na gości DMOP-u będzie czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Początek imprezy planowany jest na godzinę 13.

Więcej informacji udziela:

Justyna Jesionek ( tel. 695 471 750)

Nadesłano przez: Justyna Jesionek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię