Całe podium dla KTS!

0

Niezwykle udany był dla zawodniczek Klubu Tenisa Stołowego MOSiR Mysłowice I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodziczek. Na zawodach, które odbyły się 14 września w Łaziskach Górnych, nasze zawodniczki podzieliły miejsca na podium między siebie.

Pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Urbaniak, która w finale pokonała klubową koleżankę Julię Tomecką. Zajęcie pierwszego i drugiego miejsca dało Wiktorii i Julii bezpośredni awans do turniej głównego I Grand Prix Polski Młodziczek. Również mecz o trzecie miejsce na WTK zagrały zawodniczki KTS. Tym razem lepsza okazała się Zuzanna Grzesińska, a czwartą lokatę zajęła Klaudia Franaszczuk.

Zajmując pierwsze cztery miejsca w turnieju zawodniczki KTS MOSiR Mysłowice zdeklasowały swoje przeciwniczki i zdominowały cały turniej. W czołowej szesnastce zawodów znalazły się także: Amelia Filec (10 miejsce), Alicja Gasz (12 miejsce) i Natalia Kruczek (14 miejsce).

Drugi Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny w nowym sezonie został rozegrany 15 września, również w Łaziskach Górnych. Po zawodach młodziczek przy stołach spotkały się kadetki. Również ten turniej wygrała zawodniczka Klubu Tenisa Stołowego MOSiR Mysłowice – Julia Braś. Zwycięstwo daje Julce bezpośredni awans do turnieju głównego I Grand Prix Polski Kadetek. W finale Julia pokonała zawodniczkę MKS Cieszko Cieszyn Agatę Paszek.

W czołowej szesnastce zawodów miejsca zajęły także: Julia Tomecka (6 miejsce) oraz Zuzanna Grzesińska (11 miejsce).

Zawodniczkom oraz trenerom (Beata Nowak, Patrycja Wszołek, Maciej Wszołek) gratulujemy sukcesu, a tenisistkom wybierającym się na Grand Prix Polski życzymy kolejnych udanych zawodów.

Nadesłano przez: Grażyna Wojciechowska