Unia Kosztowy zwycięzcą derbów Mysłowic!

0

W minioną sobotę Unia Kosztowy pokonała na własnym boisku rywala zza miedzy, drużynę Górnika 09 Mysłowice, 4:0 (1:0). Kosztowianie zawdzięczają tak wysoką wygraną przede wszystkim dobrej grze w II połowie.

Na derby Mysłowic przybył zaproszony prezydent Edward Lasok oraz kilku przedstawicieli rady miasta i Rady Osiedla Kosztowy. Powodem tej wizyty było otwarcie nowego budynku klubowego przy Paderewskiego.

Ostatnie mecze ligowe pomiędzy tymi drużynami odbyły się 8 lat temu, jeszcze w A klasie, gdzie padły wyniki 0:0 oraz 2:1 dla Górnika 09.

Mecz rozpoczął się nie o planowanej godz. 17, a 15 minut później przez spóźnienie drużyny Kociny. W efekcie tego zespół Górnika 09 wyszedł na murawę bez rozgrzewki. Nie przeszkodziło to jednak piłkarzom Górnika w pierwszych 10 minutach stworzyć sobie trzech sytuacji bramkowych, które zmarnowali Siłkin i Bryk.

Po tym niespodziewanym początku Unia zaczęła dochodzić do głosu i stwarzać coraz groźniejsze dla przeciwników akcje. Ich efektem była bramka w 23 min, którą strzelił Wlazło po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Wilka i dograniu piłki głową przez Syćkę. Raptem 3 minuty później Górnik mógł doprowadzić do remisu, jednak strzał z rzutu wolnego z 16 metrów bardzo dobrze wybronił nowy bramkarz Unii – Potoczny. W 41 min Kosztowianie mogli podwyższyć wynik, ale w bramce Kociny stał dobrze dysponowany Bogacki, który obronił strzał Kowalskiego głową z 5 m.

W przerwie meczu można było obejrzeć mecz pokazowy młodych adeptów Akademii Allecco, którzy przed meczem tworzyli dziecięcą eskortę.

Chwilę po przerwie, bo już w 49 min, Unia Kosztowy wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Wlazło otrzymał podanie z głębi pola, następnie okiwał bramkarza Kociny poza polem karnym i przy asyście obrońcy skierował piłkę do pustej bramki. Trzy minuty później mogło być już 3:0, jednak drugi raz w tym meczu Bogacki kapitalnie obronił strzał Kowalskiego. Co się odwlecze to nie uciecze – minutę później Wlazło strzelił swoją trzecią bramkę po ładnym strzale z 30 m. Po tych dwóch ciosach piłkarze Górnika 09 lekko się przebudzili, lecz mimo to nie wykorzystali żadnej z okazji. W 69 minucie było już po meczu. Wlazło rozgrywając bardzo udany mecz prostopadle zagrał do Bruzia, który pewnym strzałem pokonał bramkarza przeciwników. W ostatnich 20 minutach widzieliśmy już otwartą grę, każda z drużyn miała okazję do zmiany rezultatu, jednak napastnicy okazali się nieskuteczni.

Unia Kosztowy – Górnik 09 Mysłowice 4:0 (1:0):

• Wlazło x3, Bruź
  • Unia Kosztowy: Potoczny – Adamek, Syćko, Tracz, Mastelarz (70’ Braksator), Wilk, Kohut, Demitraszek (75’ Jędyk), Kowalski (65’ Bruź), Wlazło (77’ Jaworski)
  • Górnik 09 Mysłowice: Bogacki – Ejdys (59’ Bacia), Dylewski (58’ Grzybek), Ryczan, Żemlok, Kasprzyk (46’ Zdeb), Kępa (59’ Dombek), Humski, Wiklak, Siłkin, Bryk

• Wawel Wirek – Śląsk Świętochłowice 2:1

Kolejna kolejka ligowa już w środę! Górnik 09 na stadionie przy Gwarków będzie gościł Wawel Wirek – mecz rozpocznie się o godz. 18, natomiast Unię Kosztowy czeka wyjazd do Dąbrowy Górniczej na mecz z Unią Ząbkowice.