Rada Przedsiębiorców w Mysłowicach

0
fot. Stowarzyszenie WiR

Prezydent Edward Lasok spotkał się z przedstawicielami Stowarzyszenia Wspierania i Rozwoju Przedsiębiorczości w Mysłowicach, by przedyskutować sprawę powstania miejskiej Rady Przedsiębiorców.

Rady takie działają na terenie najlepiej rozwijających się regionów i miast. Ich zadania to przede wszystkim wspieranie lokalnej gospodarki, a co za tym idzie walka z bezrobociem i wykluczeniem społecznym. Mysłowicka Rada Przedsiębiorców miałaby opiniować projekty uchwał, promować dobre praktyki współpracy sektora publicznego i prywatnego, tworzyć optymalne warunki dla rozwoju przedsiębiorczości w naszym mieście oraz promować Mysłowice jako miasto atrakcyjne dla inwestycji gospodarczych.

Jolanta Charchuła uważa, że rady przedsiębiorców są widocznym znakiem – opartej na zasadzie dobrych praktyk – współpracy sektora publicznego i prywatnego. – Musimy dbać o mysłowickich przedsiębiorców i słuchać ich zdania, bo to oni tworzą w naszym mieście miejsca pracy i przyczyniają się do rozwoju gospodarczego – mówi.

Te słowa potwierdza Maciej Sikora, przewodniczący Stowarzyszenia WiR. – Nasze stowarzyszenie daje przykład, że konsolidacja przedsiębiorców przynosi wymierne efekty, wystarczy chociażby wspomnieć niedawne forum gospodarcze, w którym uczestniczyło ponad stu przedsiębiorców czy konkurs promujący naukę języka angielskiego wśród mysłowiczan. Następnym krokiem będzie właśnie powołanie Rady Przedsiębiorców – wyjaśnia Sikora.

Powołanie do życia Rady Przedsiębiorców powinno opierać się na dwóch kluczowych zasadach: reprezentatywności i transparentności. Najlepsze efekty mają zostać osiągnięte poprzez wybory przedsiębiorców – reprezentantów ze wszystkich dzielnic Mysłowic.

Źródło: jolantacharchula.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here