fot. ARAmedia

Podczas poniedziałkowej sesji nadzwyczajnej rady miasta zaprezentowano program rewitalizacji terenów pokopalnianych po „KWK Mysłowice” i podsumowano wszystkie dotychczasowe działania projektowe w tym zakresie.

W obradach udział wziął wiceprezes Katowickiego Holdingu Węglowego do spraw handlowo – rynkowych Mariusz Korzeniowski.

Tomasz Szewczyk, przewodniczący zespołu ds. rewitalizacji terenów pokopalnianych, przedstawił obecnym Program Rewitalizacji – efekt kilkumiesięcznej pracy zespołu. Według niego teren pokopalniany miałby zostać podzielony na dwa obszary – pierwszy o charakterze kulturalno – gastronomicznym, drugi o charakterze ponadlokalnym i produkcyjnym, na co wpływ ma budowa Drogowej Trasy Średnicowej w Mysłowicach.

Program Rewitalizacji jest perspektywiczny – tworzący go zespół pomyślał o tym, by zawrzeć w nim charakterystykę pokopalnianych terenów i sąsiadującego z nimi osiedla – wszystko po to, by być przygotowanym na wszelkie problemy, które mogą wyniknąć już w trakcie samych działań rewitalizacyjnych.

Zagospodarowanie górniczych terenów będzie ogromnym przedsięwzięciem, w które będzie trzeba włożyć mnóstwo pracy i pieniędzy, ale z biegiem lat to na pewno zaprocentuje. Miasto Mysłowice wraz z KHW S.A. ma szansę stworzyć nowe miejsca pracy i centrum logistyczno – kulturalne w centrum naszego miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię