Mysłowiccy maturzyści drudzy w województwie!

0
fot. foter.com

Nie udało się powtórzyć sukcesu z ubiegłego roku, kiedy to maturzyści z Mysłowic osiągnęli najwyższy współczynnik zdawalności w województwie śląskim. Jednak tegoroczne drugie miejsce to również powód do dumy. Lepsi okazali się tylko uczniowie z Piekar Śląskich.

Najlepiej z egzaminem dojrzałości poradzili sobie absolwenci II Liceum Ogólnokształcącego – aż 97 % go zdało. Maturzyści z LO I osiągnęli wynik 96,5 % zdanych matur.

Tuż za nimi uplasowali się absolwenci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wesołej – niespełna 83 % z nich zaliczyło egzamin. Maturzyści ZSP nr 3 zdali w prawie 78 %, a ZSP 1 w 67 %.

W całym kraju do matur przystąpiło 314 485 abiturientów. Zdało 81 % z nich, czyli nie zdał prawie co piąty. 13 % ma prawo do sierpniowej poprawki (nie zaliczyli tylko jednego przedmiotu), a 6 % szczęścia będzie mogło próbować dopiero za rok.

Tradycyjnie najlepiej wypadł egzamin z języka polskiego – zdało go 96 % maturzystów. Matematykę zaliczyło 85 %. Tegoroczni abiturienci nieźle poradzili też sobie z językami obcymi – językami mniejszości narodowych – białoruskim, ukraińskim i litewskim – oraz z włoskim, hiszpańskim i francuskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here