fot. ARAmedia

Już od 9 lat trwa partnerska współpraca strażaków z Mysłowic i niemieckiego powiatu Enz. Obozy organizowane są co roku, raz w Polsce, a raz w Niemczech. Tego lata młodzież z naszego miasta wyjechała na tydzień do Ölbronn – Dürrn.

Grupa uczestników, która wyruszyła 25 lipca,  liczyła 50 osób, w tym 8 osób dorosłych (opiekunowie i kierowcy). Jest to głównie młodzież z Ochotniczej Straży Pożarnej, Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz z Domu Dziecka. Warunkiem jest przedział wiekowy od 12 do 18 lat. Z Mysłowic wyjechała również delegacja ze sztandarem, który podczas uroczystego otwarcia zostanie przekazany straży niemieckiej i pozostanie tam na rok.

Komendant PSP Mysłowice Krystyn Bebło liczy, że obóz będzie udany. – Mam nadzieję, że uda się jak co roku nawiązać kontakt ze stroną niemiecką, z młodzieżą niemiecką, że uda się poznać nowy program. Młodzież będzie miała do czynienia z nowymi elementami poznania – mówi.

Młodzież poznaje różne miejscowości, nowych ludzi, z którymi utrzymuje kontakt nawet po obozie, szkoli swój język i zdobywa nowe doświadczenia. Tego typu wyjazd, to nie tylko zdobywanie umiejętności z zakresu pożarnictwa, ale również okazja do poznania tradycji i atrakcji turystycznych niemieckiego miasteczka. Wszystkie dni są odpowiednio zorganizowane i bardzo intensywne. Młodzi strażacy zawsze wracają bardzo zadowoleni i niecierpliwie wyczekują kolejnego obozu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię