Zostań młodzieżowym radnym

0
fot. MRM

Ostatniego dnia września uczniowie mysłowickich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych będą wybierać radnych Młodzieżowej Rady Miasta (MRM).  Szkoły już otrzymały stosowne dokumenty niezbędne do przeprowadzenia wyborów. Uczniowie będą uczestniczyli w wyjątkowej lekcji kształtowania obywatelskich postaw.

– To swoista lekcja samorządności – stwierdza Edward Lasok, prezydent Mysłowic – Teraz, już przy czwartej kadencji Młodzieżowej Rady Miasta, mogę ocenić, że warto było do niej przystąpić. Najcenniejsze jest właśnie zaangażowanie młodych ludzi, jeszcze u progu dorosłości, w samorządność. Ważne jest uświadomienie, jak potrzebna jest aktywność mieszkańców i jakie mechanizmy rządzą w samorządzie. Młodzi ludzie mają okazję wykazać się dojrzałością i odpowiedzialnością za swoje środowisko uczniowskie, szkołę, najbliższe otoczenie oraz miasto. Tak w praktyce kształtowane są postawy obywatelskie.

Zgodnie ze statutem Młodzieżowa Rada Miasta będzie liczyć maksymalnie 23 osoby. Jej kadencja będzie trwała 2 lata. Celem rady jest reprezentowanie interesów mysłowickiej młodzieży, upowszechnianie idei samorządowych, wspieranie aktywności młodych ludzi oraz podejmowanie innej działalności ważnej dla młodzieży.

Kandydować i brać udział w głosowaniu mogą uczniowie na stałe zamieszkujący w Mysłowicach. Termin wyborów do rady ustalono na 30 września. Wybory odbędą się tego samego dnia we wszystkich uprawnionych szkołach.

Swoją kandydaturę do Młodzieżowej Rady Miasta można zgłaszać do 20 września. Niezbędne dokumenty (formularz zgłoszeniowy, list z poparciem oraz oświadczenie o zamieszkaniu) złożyć należy w szkole lub bezpośrednio w Kancelarii Prezydenta Miasta (ul. Powstańców 1, pokój 210).

Nadesłano przez: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here