VI Festiwal Nauki i Ekologii „EKO – MASTER”

0
fot.G2

25 maja uczennica Gimnazjum nr 2 im. Noblistów Polskich, Aleksandra Stec wraz z opiekunem, nauczycielką biologii mgr Agnieszką Kwiecień, uczestniczyła w VI Festiwalu Nauki i Ekologii „EKO – MASTER” w Tychach.

Jako zdobywczyni III miejsca znalazła się w gronie laureatów IV edycji konkursu „Multimedia środkiem do edukacji ekologicznej” i podczas festiwalowej gali z rąk organizatorów odebrała cenną nagrodę – wysokiej klasy sprzęt elektroniczny. Organizatorem konkursu był Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach oraz Międzygminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami i Energetyki Odnawialnej „MASTER” w Tychach.

Konkurs skierowany był do gimnazjalistów z powiatu bieruńsko – lędzińskiego, miasta Tychy oraz powiatów i miast ościennych. Reprezentantka Gimnazjum nr 2 była jedyną uczestniczką z Mysłowic. Podczas festiwalu godnie promowała i reprezentowała swoją szkołę i miasto.

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie prezentacji multimedialnej przy użyciu nowoczesnych technik informatycznych na temat: „Recykling na co dzień – czyli co robię z moimi śmieciami”. Inspiracją do powstania pracy konkursowej dla naszej finalistki była tematycznie podobna, niestety niezauważona w mieście inna prezentacja, którą przygotowywała wcześniej na międzyszkolny konkurs „Śmieciowy Zawrót Głowy” organizowany w Mysłowicach.

– Na wykonanie prezentacji miałam sporo czasu, dlatego też mogłam spokojnie pomyśleć i skonsultować moje pomysły z panią od biologii – relacjonuje laureatka. – Na piętnastu slajdach pokazałam drogę, jaką pokonują wszystkie odpady powstające podczas moich codziennych posiłków. Zaprezentowałam również, w jaki sposób należy je segregować. Bardzo cieszę się z uzyskanej lokaty i nagrody. Mam nadzieję, że konkurs odbędzie się w przyszłym roku. Na pewno wezmę w nim udział i namówię moje koleżanki z klasy.

Nagroda Oli to nie koniec majowych sukcesów gimnazjalistów z „Dwójki”. Marcin Elżanowski – uczeń klasy 2a zdobył wyróżnienie w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Błogosławiony Jan Paweł II – świadek wiary”, organizowanym przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu i SOSW dla Dzieci Słabo Widzących i Niewidomych im. Zofii Książek – Bregułowej w Dąbrowie Górniczej. Pod kierunkiem katechetki mgr Bożeny Figury wykonał plakat techniką collage, którego tematem była scena związana z życiem i działalnością naszego wielkiego rodaka. Konkurencja była duża. Prace nadesłano z 90 gimnazjów z całej Polski, a w konkursie udział wzięło 320 uczniów.

Nadesłano przez: Gimnazjum nr 2 w Mysłowicach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here