Plakat promujący imprezę

Już od dzisiaj oczy siatkarskiego świata zwrócone są w kierunku Mysłowic. To właśnie na piaszczystych boiskach w Parku Słupna między 5 a 9 czerwca odbywać się będą się pierwsze w historii Mistrzostwa Świata w siatkówce plażowej do lat 23. Wczoraj w Hotelu Diament w Katowicach odbyła się konferencja prasowa poświęcona temu wydarzeniu.

– Na kibiców czeka w Mysłowicach aż 2000 miejsc, dlatego mam nadzieję, że pogoda nie zepsuje nam tej imprezy, a widownia dopisze. Mam również nadzieję, że w przyszłym roku na Mysłowice czekać będzie kolejne wyzwanie tej rangi, gdyż infrastrukturalnie jesteśmy na to przygotowani – podkreślił Andrzej Kijanka, sekretarz miasta Mysłowice.

Przez pięć ostatnich lat światowa siatkówka plażowa nie opuszczała Mysłowic. Na Śląsku spotykali się najlepsi zawodnicy i zawodniczki rywalizując w turniejach z cyklu World Tour. Tegoroczne zawody nie będą pierwszym turniejem klasy mistrzowskiej rozgrywanym nad Słupną. W latach 2004 – 2007 miasto gościło młodzieżowe mistrzostwa Europy (U18 i U23) oraz mistrzostwa świata do lat 19 i 21.

– W imieniu Światowej Federacji Piłki Siatkowej mam zaszczyt powitać państwa na mistrzostwach świata, które po raz pierwszy w historii organizowane są w tej kategorii wiekowej. FIVB jest bardzo wdzięczne Mysłowicom za organizację kolejnej imprezy, ponieważ jesteśmy tu już ósmy rok z rzędu i jesteśmy zaszczyceni, że wspólnie możemy zorganizować tak wielkie przedsięwzięcie, za co miastu Mysłowice należą się specjalne podziękowania – mówił podczas konferencji Dirk Decher FIVB Supervisor.

Już dziś rozpoczną się kwalifikacje, a jutro odbędzie się turniej główny, w którym wystartują po 32 pary męskie i żeńskie z 38 krajów. Oczywiście nie zabraknie Polaków. W Mysłowicach zobaczymy m.in. Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka, Macieja Kosiaka i Macieja Rudola, Darię Paszek i Katarzynę Kociołek oraz Renatę Bekier i Agatę Oleksy.

– Jest nam bardzo miło, że po raz kolejny możemy brać udział w turnieju, który odbywa się w Mysłowicach. Co roku wszystko jest tu bardzo dobrze zorganizowane, więc cieszymy się, że możemy zaprezentować tu swoje umiejętności sportowe – podkreśliła Violetta Bakoś, trener reprezentacji Polski.

Trybuny pomieszczą 2 tysiące kibiców, a zmagania toczyć się będą na czterech boiskach. Niesamowite siatkarskie emocje i wyjątkowa atmosfera to składniki udanej, sportowej imprezy, których na pewno nie zabraknie podczas pierwszych w historii Mistrzostw Świata w siatkówce plażowej do lat 23 w Mysłowicach.

Nadesłano przez: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię