Konkurs wiedzy o Auguście Hlondzie rozstrzygnięty

0
fot. Muzeum Miasta Mysłowice

12 czerwca w Muzeum Miasta Mysłowice odbył się miejski konkurs wiedzy o wybitnym mysłowiczaninie Kardynale Auguście Hlondzie.

W zmaganiach wzięły udział cztery drużyny: z Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 5 oraz Zespołu Szkół Sportowych.

Konkursowe zadania – zestawy testów i pytań, od otwartych po filmowe, wymagały od uczestników naprawdę dużej wiedzy. Jury w składzie: dr Maria Włosek, ks. Stanisław Achtelik, Grzegorz Brzoska oraz Adam Plackowski starannie śledziło przebieg konkursu i było pod dużym wrażeniem przygotowania gimnazjalistów. Wyrównany poziom sprawił, że zwycięską trójkę wyłoniono dopiero w dogrywce!

Zwycięzcami konkursu „August Hlond – Prymas z Mysłowic” została reprezentacja Gimnazjum nr 5 z Wesołej prowadzona przez Elżbietę Czaplińską. Drugie miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum nr 3 – podopieczni Urszuli Rasek, natomiast miejsca trzecie i czwarte przypadły gimnazjalistom Zespołu Szkół Sportowych pod opieką Alicji Otlinger i Gabrieli Piaseckiej.

Atrakcyjne nagrody (tablety, aparaty fotograficzne i odtwarzacze mp4) ufundowane przez urząd miasta wręczył laureatom wiceprezydent Grzegorz Brzoska.

Organizatorami konkursu było Muzeum Miasta Mysłowice wraz z Urzędem Miasta Mysłowice. Cele konkursu to popularyzacja wiedzy na temat osoby i dorobku Kardynała Augusta Hlonda, szerzenie i kultywowanie pamięci o tej niezwykłej postaci oraz rozwijanie zainteresowań historią Mysłowic. Konkurs odbył się w ramach obchodów Roku Kardynała Augusta Hlonda w Mysłowicach.

Źródło: Muzeum Miasta Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here