fot. zbiory prywatne Akademii Przyszłości w Mysłowicach

Dobiega końca druga edycja projektu Akademia Przyszłości w Mysłowicach. Już w najbliższą niedzielę, 23 czerwca, o godz. 17 odbędzie się „Gala Sukcesów”, czyli uroczyste zakończenie roku akademickiego dla małych studentów Akademii. Wręczenie dyplomów dla absolwentów będzie mieć miejsce na boisku Klubu Sportowego Górnik Wesoła przy ul. Sportowej 2.

Akademia Przyszłości jest ogólnopolskim programem edukacyjnym, jednak w Mysłowicach gości dopiero od dwóch lat. Początkowo zaangażowała dzieci z dwóch szkół podstawowych. Tegoroczna edycja Akademii otoczyła opieką dzieci z trzech szkół – SP 15 na Wesołej, SP 3 w Janowie i SP 10 w Brzezince. W tym roku w programie wzięło udział ponad dwudziestu wolontariuszy, którzy zostali tutorami ponad trzydzieściorga dzieci.

– „Gala Sukcesów” będzie podsumowaniem naszej całorocznej pracy – mówi wolontariuszka Justyna Jesionek. – Wydarzenie to będzie szczególne, bo tak, jak wolontariusze i nasi podopieczni budowali Akademię przez cały rok, tak gala również jest organizowana w każdym detalu przez nich. Niedzielne wydarzenie będzie dla nas zarówno momentem oddechu, jak i znakomitym podsumowaniem rocznej pracy.

Rok szkolny Akademii Przyszłości 2012/2013 przebiegał pod hasłem sportu. Stąd wybór boiska Klubu Sportowego Górnik Wesoła na miejsce „Gali Sukcesów”. Wolontariusze zapraszają wszystkich, którzy angażowali się w pracę Akademii Przyszłości, jak również tych, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o programie.

Nadesłano przez: Akademia Przyszłości w Mysłowicach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię