Hitowy sezon 2013/14?!

0
fot. kocina.com.pl

Górnik 09 Mysłowice po spadku z IV ligi do ligi okręgowej trafił do II grupy katowickiej okręgówki (z tej grupy awansowaliśmy do IV ligi w sezonie 2007/08), poznał swoich nowych rywali i już teraz możemy powiedzieć, że czeka nas iście szlagierowy sezon!

Już wiadomo, że Górnik 09 Mysłowice zagra w II grupie Ligi Okręgowej podokręgu Katowice. W grupie tej będzie wiele ciekawych drużyn, a dla nas wiele ciekawych i pasjonujących spotkań.

Rywalami Kociny będą m.in.:

  • AKS Niwka Sosnowiec – po 5 latach przerwy będziemy świadkami ligowego Wielkiego Śląsko-Zagłębiowskiego klasyku! Mecze Górnika 09 i Niwki Sosnowiec mają swoją historię – gdyby spojrzeć lata wstecz, to potyczki tych drużyn elektryzowały nie tylko mieszkańców Mysłowic, Sosnowca i okolic, ale także całego regionu! Wielkie emocje towarzyszące temu spotkaniu mogliśmy odczuć także całkiem niedawno, w latach 2007/2008, wówczas Kocina wygrała dwukrotnie po 1:0, na trybunach zasiadało po kilka tysięcy osób, a doping i oprawy były godne ekstraklasy!
  • LKS Unia Kosztowy – ostatni raz Kocina i kosztowska Unia w lidze mierzyły się w sezonie 2005/06 w A-klasie, na inaugurację sezonu (w pierwszym meczu ekip) w Kosztowach padł bezbramkowy remis, natomiast wiosną 2006 roku Kocina wygrała 2:1. Smaczku na pewno dodaje fakt, iż Kocina po ewentualnym zwycięstwie nad Kosztowami zdobędzie Mistrzostwo Mysłowic! Dlaczego? O mistrzostwie Miasta nie decyduje, kto gra najwyżej, ale kto jest najlepszy w bezpośrednich, –oficjalnych pojedynkach. Kocina trzy ostatnie Wielkie Derby Mysłowic przegrała z Górnikiem Wesoła, dlatego jesteśmy na ostatnim, trzecim miejscu w mieście (nie wliczamy Lechii 06 Mysłowice, która nie ma drużyny seniorów oraz Stali Brzezinka, która ma zawieszoną działalność), natomiast w ostatnim oficjalnym pojedynku, który miał miejsce 20 września 2011 roku w ramach Pucharu Polski, Unia Kosztowy wygrała z Górnikiem Wesoła 3:2. Dlatego właśnie klub z Kosztów jest aktualnym Mistrzem Mysłowic.
  • Pogoń Imielin – drużyna z byłej dzielnicy Mysłowic. Potyczki pomiędzy Górnikiem 09 a Pogonią Imielin to swojego rodzaju derby, zwycięstwo w tym spotkaniu to lokalnie duży prestiż, a drużyny i kibice robią wszystko żeby, wygrać. Warto odnotować rok 2007, w którym to Kocina miała przyjechać do Imielina na mecz ligowy, kibice gospodarzy zrobili zbiórkę na specjalną premię dla zawodników za zwycięstwo nad Mysłowiczanami – suma wyniosła ponoć ponad 3 tys. złotych – mimo to Kocina rozgromiła rywali aż 5:0. Wiosną natomiast mecz z Pogonią Imielin przeszedł do historii, bowiem Górnik 09 wygrał 4:0 i awansował do IV ligi, a także był to ostatni mecz na starym stadionie G09 – zaraz po tym spotkaniu zburzono trybunę, postawiono nową, modernizację (raczej kosmetyczną) przeszła stara trybuna, wykonano nową murawę oraz ogrodzenie. Ostatnie zwycięstwo przypadło jednak piłkarzom z Imielina, którzy po III rundzie Pucharu Polski po dogrywce pokonali Kocinę 3:1, a miało to miejsce w sezonie 2011/12.
  • Unia Ząbkowice – rywal po pierwsze z Zagłębia Dąbrowskiego, a po drugie drużyna, która zdaje się ma przepis na Kocinę.… W sezonie 2007/08 w Mysłowicach padł remis 0:0, a wiosną w Ząbkowicach padł wynik 1:1. Warto dodać, że 2 remisy z 5 mieliśmy w sezonie 2007/08 właśnie z Unią (poza tym Kocina wygrała resztę spotkań, czyli aż 25 i ani razu nie przegrała!), w tym sezonie wiosną zremisowaliśmy na Kocinie 1:1 – w zasadzie w ostatnich 10 spotkaniach padło 8 remisów i po jednej wygranej, ostatnia należy z jesieni zeszłego roku dla Unii Ząbkowice, wówczas przegraliśmy aż 5:0. Spotkaniom tym zawsze towarzyszyły wielkie emocje zarówno na trybunach jak i na boisku.

Na wyróżnienie zasługują także: Ciężkowianka Jaworzno i Unia Strzemieszyce. Ponadto w przyszłym sezonie rywalami Górnika 09 Mysłowice będą też: Przemsza Siewierz, Warta Zawiercie, Urania Ruda Śląska, Strażak Mierzęcice, MKS Siemianowice Śląskie, Wawel Wirek, Rymer Rybnik, ŁKS Łagiewniki i Rozwój II Katowice.

Pełny terminarz II grupy Ligi Okręgowej podokręgu Katowice na sezon 2013/14 zostanie przedstawiony przez Śląski Związek Piłki Nożnej 11 lipca (czwartek). Zaraz po jego prezentacji cały ,”rozkład jazdy’’ Górnika 09″ przedstawimy na naszej stronie, a także w pełni opiszemy „scenariusz’’” na najbliższy sezon.

Przed samym losowaniem życzymy klubowi i w zasadzie wszystkim kibicom i sympatykom Górnika 09 Mysłowice tak udanego terminarza rozgrywek, jak udanych rywali.

Nadesłano przez: kocina.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here