Gala Sukcesów

0
fot.AP

Kolejny rok szkolny w Akademii Przyszłości dobiegł końca. W niedzielę, 23 czerwca, odbyła się Gala Sukcesów – uroczyste zakończenie drugiej edycji programu i rozdanie dyplomów jej małym studentom.

W niedzielne popołudnie, 23 czerwca, na stadionie Klubu Sportowego Górnik Wesoła swoje święto sukcesów obchodzili tegoroczni absolwenci Akademii Przyszłości. Świadkami tego niezwykłego wydarzenia byli goście honorowi: Anna Wilczyńska – DyRektor Akademii Przyszłości, Szymon Wilczyński – koordynator projektu Klucz do Jutra oraz  trener Ju – Jitsu w Klubie Shogun – Leszek Siekański, który z ochotą odpowiadał na wszystkie pytania dzieci podczas sportowego wywiadu. Uroczystość poprowadził Jakub Klimek, wolontariusz – tutor wraz ze swoim podopiecznym – Norbertem (10 l.).

Akademia Przyszłości – program edukacyjny Stowarzyszenia Wiosna, gościła w Mysłowicach już po raz drugi. W tym roku swoją opieką objęła ponad 30 uczniów z trzech szkół podstawowych (nr 3, 10 i 15). Dzięki wspólnej, całorocznej pracy ze swoimi tutorami – wolontariuszami Wiosny, wysiłki dzieci były widoczne nie tylko na dyplomach ukończenia programu, ale także na szkolnych świadectwach. Takie jest bowiem główne założenie: inwestować energię, wiedzę i zapał tutorów w edukację dzieci i podnoszenie ich samooceny.

– Długo się wahałam zanim zdecydowałam się na wzięcie udziału w procesie rekrutacji tutorów – opowiada Kasia, jedna z wolontariuszek. – Nigdy wcześniej nie pracowałam z dziećmi i obawiałam się, że sobie nie poradzę. Teraz jednak wiem, że to jedna z najlepszych decyzji, jakie podjęłam w życiu i planuję wziąć udział w kolejnej edycji. Pierwsze zajęcia z Agnieszką (10 l.) rozwiały moje wcześniejsze obawy. Nasze spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i obie stwierdziłyśmy zgodnie, że jesteśmy z niego zadowolone. Agnieszka okazała się dzieckiem spokojnym i małomównym, ale z biegiem czasu coraz chętniej podejmowała rozmowę.

Kolejny rok szkolny mysłowicka Akademia Przyszłości rozpoczyna w październiku. Warto jednak już teraz pomyśleć, czy nie wspomóc programu i nie dołączyć do zespołu wolontariuszy Wiosny. Tegoroczni tutorzy zgodnie stwierdzają – praca z dziećmi daje wiele satysfakcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here