Dofinansowanie na kształcenie nauczycieli w Mysłowicach

0
fot. nadesłano

Urząd Miasta Mysłowice uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na działanie o nazwie „Kompleksowe wspomaganie szkół”. Tytułem projektu jest „Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół przez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w mieście Mysłowice”, a jego celem poprawa jakości doskonalenia nauczycieli, spójnego z rozwojem szkół w obszarach wymagających szczególnego wsparcia.

Do tej pory na terenie miasta działało jedenastu Doradców Metodycznych z zakresu różnych dziedzin szkolnych, natomiast program, do którego miasto przystąpiło zakłada utworzenie sieci współpracy i samokształcenia, stworzenie możliwości dzielenia się doświadczeniami, pracę na platformie ORE i utworzonej Platformie Edukacyjnej.

Platforma ta to forum wymiany doświadczeń, forum dyskusyjne, możliwość korzystania z materiałów samokształcących i innych zasobów edukacyjnych na niej zamieszczanych. – Program ten kładzie nacisk przede wszystkim na samokształcenie nauczycieli oraz integrację i współpracę środowiska pedagogicznego w mieście – podkreśla Iwona Nowak, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu.

W związku z wprowadzeniem projektu, 17 czerwca w urzędzie miasta odbyło się uroczyste spotkanie dotychczasowych Doradców Metodycznych z przedstawicielami urzędu. Prezydent Edward Lasok, wiceprezydent Grzegorz Brzoska, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Iwona Nowak oraz kierownik Zespołu Edukacji Aleksandra Żołna złożyli serdeczne podziękowania za długoletnią współpracę, oddanie i pomoc w sprawach związanych z mysłowickim szkolnictwem oraz zaangażowanie w promowanie miasta Mysłowice.

Nadesłano przez: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here