Trzeci Turniej „O Złote Batki” zakończony

0
fot. ARAmedia

Wczoraj w pubie Pan Wiking Caffe odbyła się III edycja turnieju w piłkarzyki barowe „O Złote Batki”. Jak co roku rozgrywki cieszyły się sporym zainteresowaniem.

Do turnieju zgłosiło się 12 dwuosobowych zespołów. Zostały one rozlosowane do czterech grup. Najwięcej emocji wywoływała grupa B, w której spotkali się zwycięzcy pierwszej i drugiej edycji turnieju. W grupie C natomiast znalazła się drużyna „Dream Team”, która w dwóch poprzednich edycjach zajmowała trzecie miejsce. Awans uzyskiwali zwycięzcy grup.

Mecze grupowe rozgrywane były systemem rewanżowym – drużyny od razu rozgrywały dwa mecze, po czym do stołu podchodziła następna grupa. Mecz kończył się, gdy suma bramek obu drużyn wynosiła 16. Sporym zaskoczeniem było odpadnięcie drużyny Wikinga, która broniła tytułu sprzed roku.

Do półfinałów awansowały drużyny „FC Kalosz”, „Żurawiki”, „Dream Team” oraz „Piosek”. Mecze półfinałowe również były rozgrywane w systemie rewanżowym. W pierwszym półfinale naprzeciw siebie stanęły zespoły „Piosek” i „Żurawiki”. Mecz był bardzo wyrównany i zakończył się remisem 8-8. W drugim spotkaniu także nie zabrakło walki i zaangażowania, jednak minimalnie lepsza okazała się drużyna „Piosek”, która wygrała 9-7.

W drugim półfinale grały zespoły „Dream Team” i „FC Kalosz”. Pierwsze spotkanie zakończyło się minimalnym zwycięstwem „Dream Teamu” 9-7. W rewanżu zawodnicy „FC Kalosz” podrażnieni porażką pokazali pełnię swoich umiejętności wygrywając 10-6 i tym samym awansując do finału.

„Mały finał”, czyli mecz o trzecie miejsce, nie zawiódł oczekiwań. Zarówno „Dream Team”, jak i „Żurawiki” zacięcie walczyły o zwycięstwo. Ostatecznie „Dream Team” wygrał 10-6 i już tradycyjnie zajął trzecie miejsce w turnieju.

Finał nieco rozczarował. „Piosek” od początku wypracował sobie przewagę nad „FC Kalosz” i nie oddał jej aż do końca, ostatecznie wygrywając 11-5.

Zwycięzcy, którzy wystąpili w składzie Szczepan Piotrowski i Paweł Monka otrzymali pamiątkową statuetkę oraz „Złote Batki”. Pozostałe drużyny, które były na podium, zostały uhonorowane statuetkami.

W drużynie „Dream Team” wystąpiła nasza redakcyjna koleżanka, Magdalena Gawlas. Jej partnerem był Marek Kubica.

Dochód z turnieju zostanie przeznaczony na zakup karmy dla psów z pobliskiego schroniska. Kolejna edycja turnieju za rok w pubie „Pan Wiking Caffe”.