Silesia Volley w półfinale Mistrzostw Polski juniorek

0

Zawodniczki Silesii Volley pewnie pokonały MKS V LO Rzeszów i tym samym wygrały ćwierćfinałowy turniej Mistrzostw Polski juniorek rozgrywany w Mysłowicach.

Juniorki Silesii Volley najpierw pewnie przebrnęły przez trzy etapy eliminacyjne, za każdym razem będąc bezkonkurencyjnymi w swojej grupie. Wczoraj podopieczne trenera Kalinowskiego i tym razem nie dały szans rywalkom.

W pierwszym meczu grupowym bezproblemowo pokonały zawodniczki Truso Elbląg 3-1 (20-25, 25-22, 25-19, 25-22). Jeszcze łatwiej poszło w spotkaniu z ABiS SP 64 Łódź. Silesianki wygrały 3-0 (25-14, 25-17, 25-22).

Ostatni mecz grupy z MKS V LO Rzeszów był walką o pierwsze miejsce. Siatkarki z Rzeszowa radziły sobie jeszcze lepiej od Silesii- oba mecze wygrały 3-0 i to one przed spotkaniem zajmowały fotel lidera.

Tym bardziej zaskoczył pierwszy set. Silesia pewnie pokonała rywalki 25-18. Kto myślał, że to tylko wypadek przy pracy drużyny MKS-u, a reszta meczu będzie wyrównana, ten srodze się pomylił. Kolejne sety były istną rzezią. Mysłowiczanki gładko wygrały drugi set 25-14 a trzeci 25-15 i cały mecz 3-0.

Dzięki temu zwycięstwu Silesia Volley awansowała do półfinału Mistrzostw Polski z kompletem punktów.