„Listy dla Ziemi” w Mysłowicach

0

Mysłowice znalazły się w gronie ponad 120 gmin, które wezmą udział w akcji „Listy dla Ziemi”, organizowanej przez Fundację Arka. W dniach 15-30 kwietnia blisko 2000 dzieci z 14 mysłowickich szkół podstawowych napisze listy.

Głównymi celami akcji są edukacja ekologiczna oraz promowanie tematu recyklingu i segregacji śmieci, związanych z rewolucją śmieciową. Dzieci z gmin, które zgłosiły chęć udziału w projekcie podczas zajęć szkolnych będą pisać swoje listy. Do wykorzystania będą miały specjalny papier ekologiczny, zrobiony z makulatury. Swoje prace dzieci wezmą do domu i pokażą dorosłym. Dzięki temu edukacja da podwójny efekt. Dzieci, by napisać list, będą musiały zapoznać się z tematem. Dorośli natomiast, chcąc kontrolować poczynania swoich latorośli w szkołach będą mogli dołączyć do akcji promowania segregacji i recyklingu.

Projektowi towarzyszyć będą konkursy, pochody edukacyjne, zbiórki surowców. Do szkół trafią plakaty, broszury i filmy edukacyjne, dzięki czemu nauczyciele będą mogli przeprowadzić lekcje tematyczne oraz przygotować uczniów do napisania listów.

„Listy do Ziemi” zakończone zostaną konkursem na najpiękniejszy list. Prace uczniów szkoły mogą przesyłać na profil na Facebooku, specjalnie utworzony na potrzeby projektu. Decyzję o tym, kto zwycięży podejmą internauci. Jury złożone z dziennikarzy i nauczycieli wybierze 10 najlepszych listów, które będą promowane w mediach i pokazywane podczas wystaw w całej Polsce.

Profil „Listów dla Ziemi” na Facebooku:

www.facebook.com/listydlaziemi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here