Po raz kolejny w tym sezonie siatkarki Silesii II Volley Sokół Chorzów/Mysłowice nie dały szans rywalkom. Tym razem ofiarą podopiecznych trenera Rafała Kalinowskiego padły zawodniczki AZS Politechniki Śląskiej Gliwice.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu Silesia II Volley awansowała na czwarte miejsce w tabeli II ligi kobiet gr.2, wyprzedzając MCKiS Jaworzno. Dzięki temu znacznie przybliżyły się do fazy play-off.

Trener Kalinowski obawiał się spotkania z gliwiczankami – nie był pewien dyspozycji swoich podopiecznych po wyczerpującym turnieju o mistrzostwo Śląska juniorek, w którym Silesia obroniła tytuł.

Pierwszy set rozwiał wątpliwości Kalinowskiego – po kwadransie prowadziły 1:0, gromiąc przyjezdne 25:15.

Po zmianie stron sytuacja uległa zmianie – to zawodniczki AZS-u dyktowały warunki gry, szybko uzyskując przewagę. Set zakończył się wynikiem 14:25.

W kolejnych partiach Silesia Volley wzięła się ostro do pracy, nie dając szans rywalkom. Wyniki 25:16 i 25:18 nie pozostawiły wątpliwości, kto był lepszy tego dnia.

Następny mecz mysłowiczanek odbędzie się jutro o godz. 17.30 w hali sportowej LO II przy ulicy Mikołowskiej 3. Przeciwniczkami Silesii Volley będzie zespół SMS PZPS II Sosnowiec. Wstęp wolny

Silesia II Volley Sokół Chorzów/Mysłowice – AZS Politechnika Śląskiej Gliwice 3:1

(25:15, 14:25, 25:16, 25:18)