fot.photl.com

W dwóch ostatnich dniach stycznia w nowej hali sportowej I i II LO swoje finałowe boje toczyły siatkarki i siatkarze mysłowickich szkół gimnazjalnych.

Z siedmiu gimnazjów, które zgłosiły swoje drużyny do rywalizacji w piłce siatkowej i walczyły w kwalifikacjach grupowych, awans do finałów uzyskały trzy najlepsze zespoły: G1, G2 i G3 – w kategorii dziewcząt oraz G1, G3 i G5 – w kategorii chłopców. Złote medale w ubiegłym roku szkolnym wywalczyły obie reprezentacje Gimnazjum nr 1 i w tym roku zarówno dziewczęta, jak i chłopcy „jedynki” z Bończyka powtórzyli ten sukces, gdyż w finałach – zarówno siatkarki, jak i siatkarze G1 bez większych problemów wygrali z przeciwnikami po 2 : 0 w setach.

Należy podkreślić, że gimnazjalistki „jedynki” w siatkówce nie mają sobie równych już od sześciu kolejnych lat, natomiast siatkarze gimnazjum z Bończyka złote medale zdobyli już siódmy rok z rzędu. W zmaganiach dziewcząt drugie miejsce i srebrne krążki wywalczyły gimnazjalistki „trójki” z Brzęczkowic, które z drużyną Gimnazjum nr 2 wygrały pierwszy, jak i drugi set (oba w stosunku 25 : 16). Także wśród zespołów chłopięcych srebrne medale wywalczyli gimnazjaliści „trójki” po zwycięstwie 2 : 0 (25 : 16 i 25 : 22) nad rywalami z „piątki” z Wesołej. Statuetkami, okolicznościowymi dyplomami i nagrodami rzeczowymi wyróżniono czołowe siatkarki i siatkarzy drużyn finalistów, a okazali się nimi: z G1 – Sandra Kalicka i Sandra Pfeifer oraz Paweł Brzózka, Adam Krzak i Łukasz Kurzaj, z G2 – Roksana Salach i Aleksandra Stec oraz z zespołów G3 – Karolina Kępa i Agnieszka Ruśniok oraz Daniel Dick, Piotr Hrzibek i Jan Urbańczyk. Tytuły MVP otrzymali reprezentanci zwycięskich zespołów Gimnazjum nr 1 – Dominika Goździcka i Mario Waleczko.

Zwycięskim drużynom Gimnazjum nr 1 gratulujemy i życzymy co najmniej powtórzenia wyczynu dziewcząt tej szkoły, które w ubiegłym roku szkolnym zwyciężyły zarówno w zawodach rejonowych jak i w półfinałach wojewódzkich, a w finałach dopiero w spotkaniu o 1. miejsce uległy siatkarkom Zespołu Szkół Sportowych z Dąbrowy Górniczej i tym samym osiągnęły tytuł wicemistrzyń szkół gimnazjalnych naszego województwa w siatkówce.

W ostatniej, najmłodszej rywalizującej grupie, czyli w zmaganiach szkół podstawowych w minisiatkówce, swoje dziewczęce i chłopięce drużyny siatkarskie wystawiło aż trzynaście placówek. W styczniu walczyły one w eliminacjach grupowych, a w pierwszym tygodniu lutego – czyli w ostatnich dniach zajęć szkolnych przed feriami zimowymi – szkoły, których reprezentacje wywalczyły awans, spotkały się w turniejach finałowych. W zmaganiach dziewcząt w pierwszym półfinale obrończynie tytułu z poprzedniego roku szkolnego – siatkarki SP9 przegrały 0 : 2 w setach z rywalkami z SP13 z Brzęczkowic. W drugim półfinale reprezentantki SP1 także 2 : 0 pokonały uczennice Zespołu Szkół Sportowych. W meczu o brązowe medale, jaki rozegrały siatkarki SP9 i ZSS, lepsze okazały się dziewczęta „dziewiątki”.

Natomiast ostatni – finałowy mecz dostarczył więcej emocji, gdyż pierwsza czwórka dziewcząt SP1 (w minisiatkówce na boisku rywalizują drużyny czteroosobowe) – wygrała pierwszego seta 25 : 14, lecz drugiego na swoją korzyść – 25 : 21 rozstrzygnęły uczennice SP 13. O tym komu przypadną złote, a komu srebrne medale decydował trzeci set, który 15 : 10 wygrały ostatecznie „jedyneczki” i to one mogły najbardziej cieszyć się ze zdobytego tytułu i trofeów. Najlepszymi siatkarkami w swoich zespołach okazały się: Kamila Jabłońska i Milena Pyka (SP1), Marta Głowacz i Patrycja Wiktor (SP13), Oktawia Ambroziak i Aleksandra Gwóźdź (SP9) oraz Sonia Kulasińska i Natalia Kośnicka (ZSS). Wszystkie oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymały również okolicznościowe statuetki i nagrody rzeczowe. Za najlepszą siatkarkę finałów uznana została reprezentantka zwycięskiej drużyny SP1 – Emilia Ślęzak.

W finałowych zawodach chłopców wystąpili zwycięzcy trzech grup kwalifikacyjnych, a okazali się nimi siatkarze z SP1, SP3 i SP13. Wszystkie trzy spotkania (grano systemem „każdy z każdym”) zakończyły się rezultatami 2 : 0 w setach. Ponieważ siatkarze SP1 wygrali z rywalami zarówno z SP3, jak i z SP13 – podobnie jak w roku ubiegłym zdobyli złote medale. Srebrne zawisły na szyjach reprezentantów SP13 z Brzęczkowic, którzy wyszli zwycięsko w potyczce z rówieśnikami z SP3 z Janowa. Tym ostatnim przypadły medale brązowe. Za najlepszego siatkarza turnieju uznany został Jakub Sikorski (SP1), a wyróżnienia odebrali również czołowi siatkarze szkół, którymi okazali się: w drużynie SP1 – Jakub Ignaszak i Wojciech Padilla – Chrobok, w SP13 – Bartłomiej Kulczyński i Bruno Masłoń, a w SP3 – Michał Luks i Remigiusz Gola.

Od roku szkolnego 1999/2000 (czyli od „reaktywowania” gimnazjów) we współzawodnictwie mysłowickich szkół podstawowych w minisiatkówce dziewczęce reprezentacje SP1 w finałach miejskich 1. miejsca zajmowały już siedmiokrotnie, natomiast drużyny siatkarzy tej placówki w okresie tego czternastolecia złote medale wywalczali aż dziesięć razy. Tegorocznym zwycięskim reprezentacjom Szkoły Podstawowej nr 1 także gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych – wyższych szczeblach szkolnej rywalizacji. W ubiegłym roku szkolnym chłopcy siatkarskiej drużyny SP1 w półfinałach wojewódzkich zajęli 2. miejsce (co odpowiada klasyfikacji na miejscach 5 – 8 w województwie).

Przypomnieć warto największy sukces sportowy w grach zespołowych w historii tej placówki, jaki miał miejsce w roku szkolnym 2008/2009. Wtedy obie – dziewczęce i chłopięce – reprezentacje SP1 nie miały sobie równych w finałach wojewódzkich, pokonując po kolei wszystkie szkoły Śląska, z jakimi rywalizowały na kolejnych szczeblach. Wtedy też reprezentowały nasze województwo i wzięły udział w finałach ogólnopolskich – Centralnych Igrzyskach Młodzieży Szkół Podstawowych, jakie w czerwcu 2009 roku odbyły się w Głuchołazach. Siatkarki – reprezentantki SP1 w gronie szesnastu mistrzowskich szkół wszystkich województw nie miały godnych siebie przeciwniczek i, wygrywając kolejne spotkania, zajęły 1. miejsce w kraju! Siatkarze SP1 w tym ogólnokrajowym finale w fazie grupowej ulegli nieznacznie mistrzom woj. łódzkiego, przez co stracili możliwość wejścia do czołowej czwórki. Ostatecznie zajęli wówczas 7. miejsce w kraju.

Składy osobowe reprezentacji szkół, które w finałach miejskich zajęły 1. miejsce i wywalczyły w bieżącym roku szkolnym złote medale:

Reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 1 im. Heleny i Ignacego Fików:

Dziewczęta: Aleksandra Słoma, Edyta Gzyl, Emilia Ślęzak, Martyna Urban, Milena Pyka, Kamila Jabłońska, Wiktoria Rak, Monika Szylin, Klaudia Morka i Magdalena Zegarek. Opiekun drużyny – Rafał Kalinowski.

Chłopcy: Jakub Sikorski, Wojciech Padilla – Chrobok, Dawid Nowakowski, Szymon Turek, Jakub Ignaszak, Eryk Brożek, Patryk Rossa, Jakub Wielkopolan, Łukasz Banaś i Patryk Jarosz. Opiekunowie zespołu – Marcin Szurmik i Wojciech Szelest.

Reprezentacje Gimnazjum nr 1 im. Wojciecha Korfantego:

Dziewczęta: Dominika Goździcka, Dominika Andrzejewska, Anna Hornik, Sara Ben Romdhane, Martyna Jendyk, Sandra Kalicka, Anna Kolarska, Sandra Pfeifer, Aleksandra Plewińska, Agata Wołujewicz i Martyna Trybus. Opiekun drużyny – Żaneta Michalak.

Chłopcy: Mario Waleczko, Dominik Brzozowski, Paweł Brzózka, Adrian Gawełczyk, Kacper Janota, Dawid Kisielewski, Adam Krzak, Paweł Krupowicz, Łukasz Kurzaj, Paweł Nowak, Kamil Powązka i Piotr Szymanek. Opiekun – Marcin Szurmik.

Nadesłano przez: Wiesław Ziarko, MOSiR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię